Ciesz się pięknie oświetlonym ogrodem

W końcu nadszedł ten czas, kiedy pogoda pozwala na dłuższe spędzanie czasu w ogrodzie czy na balkonie. Nasze oświetlenie pozwoli Ci cieszyć się naturą nawet gdy robi się ciemno. Poniżej prezentujemy przykłady nastrojowego i funkcjonalnego oświetlenia zewnętrznego.

Nastrój przede wszystkim

Czy po ciężkim dniu w pracy nie chciałbyś wypić drinka na tarasie albo w weekend urządzić grilla dla rodziny? Właściwie dobrane oświetlenie pozwoli Ci cieszyć się tymi aktywnościami nawet po zachodzie słońca. Nowoczesna lampa zewnętrzna Malios zapewni doskonałe oświetlenie i dodatkowo podkreśli charakter ogrodu. Z tej samej rodziny jest również kinkiet, który pięknie podkreśli elewację budynku.

Funkcjonalna + Nastrojowa = Lampa idealna

Niezwykle ważne jest aby dobrać oświetlenie do funkcji, którą ma spełniać. Różne strefy w ogrodzie wymagają odmiennego typu oświetlenia.

Nad wejściem najlepiej sprawdzą się lampy z czujnikiem: zmierzchu bądź ruchu. Dzięki nim z łatwością trafisz do drzwi, a i odstraszyć nieproszonych gości.

Do oświetlenia ścieżki ogrodowej bądź podjazdu zalecamy wybór oprawy dogruntowej Dulux. Nie tylko optycznie powiększy ogród, ale też wyeksponuje rośliny, drzewa bądź rzeźby.

Przy wyborze oświetlenia zwróć szczególną uwagę na stopień ochrony IP. Oświetlenie zewnętrze musi być szczególnie odporne na deszcz i zmienne warunki atmosferyczne. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę najpopularniejszych wartości IP:

  • IP44 – odporny na rozbryzgującą się wodę. Nadaje się do osłoniętych miejsc takich jak dom czy balkon.
  • IP65 – pyłoszczelność / całkowita ochrona przed strumieniem wody.
  • IP67 – pyłoszczelność / wodoodporność (do 1 m głębokości, do 30 minut). Nadaje się zamontowania w stawie bądź basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *