Dlaczego żarówki LED migoczą?

Zarówki LED to zmiana, której potrzebujesz w domu! Jesteś zadowolony ze światła, które emitują? Świetnie! Jeśli jednak chciałbyś przyciemniać światła LED musisz wziąć pod uwagę parę rzeczy. Może zdążyłeś zauważyć że podczas ściemniania niektóre żarówki LED bądź światła LED zaczynają brzęczeć bądź migotać? Mamy na to rozwiązanie!

Przyczyna i skutek

Migotanie oświetlenia LED to nader częsty problem. Najczęściej jest to spowodowane źle dobranym ściemniaczem. Żarówki LED mogą być ściemnialne jedynie za pomocą ściemniacza do LED. Jeżeli użyjesz zwykłego ściemniacza oświetlenie LED może zacząć migać. Możesz zadać pytanie: Dlaczego potrzebuje specjalnego ściemniacza?

Oświetlenie LED charakteryzuje się mniejszą mocą niż żarówki halogenowe. Po podłączeniu do tradycyjnego ściemniacza żarówek LED możesz nie osiągnąć minimalnej mocy ściemniacza. Ściemniacz wtedy nie pracuje prawidłowo i doprowadzić do przegrzania żarówek, dlatego zaczynają one migotać bądź brzęczeć.

Przypatrz się ściemniaczowi

Odpowiednimi ściemniaczami do żarówek LED są ściemniacze oznaczone symbolem “RC”. Minimalna i maksymalna moc ściemniacza jest zawsze podana na ściemniaczu. Na przykład, gdy ściemniacz pracuje w zakresie od 20 do 300W, a źródło światła ma moc 15W to z pewnością żarówka LED będzie migotać bądź brzęczeć. Jeśli masz dwie lampy o mocy 15W (łącznie 30W) wszystko będzie działać poprawnie. Jeśli moc lamp podłączonych do ściemniacza wynosi 400W to przekracza maksymalną moc, co może spowodować jego spalenie bądź pęknięcie.

Upewnij się jakiego rodzaju ściemniacza używasz. Musi być on kompatybilny z ściemnialnymi żarówkami LED.

Dlatego używaj ściemniaczy odpowiednich dla żarówek LED takich jak ściemniacze tronic i zawsze pamiętaj o minimalnym i maksymalnym zakresie pracy ściemniacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *