Funkcjonalne i ekonomiczne: lampy solarne

oświetlenie ogrodowe solarne

Zewnętrzne oświetlenie jest nieodzownym elementem ogrodu czy balkonu. Przede wszystkim pomaga stworzyć odpowiedni nastrój, ale pełni również bardzo odpowiedzialną funkcję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa. Oświetlenie solarne znakomicie wypełnia te dwie role. A co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Przeczytaj poniżej!

Czym właściwie jest oświetlenie solarne?

Jak sama nazwa wskazuje oświetlenie solarne to takie, w którym główną rolę odgrywa słońce. Sposób działania lamp solarnych jest niezwykle prosty. Dzięki panelom słonecznym lampa „przechwytuje” promieniowanie słoneczne zamieniając je na energię elektryczną którą z kolei magazynuje w akumulatorze. Po zmroku zgromadzona energia jest zużywana do zasilenia lamp. W ten właśnie sposób wieczorem możesz korzystać z nastrojowego oświetlenia!

Zrównoważone oświetlenie

Lampy solarne to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym bliska jest ochrona środowiska i inteligentne rozwiązania. Są niedrogie i łatwe w obsłudze. Zewnętrzne lampy solarne nie potrzebują energii elektrycznej, tym samym również okablowanie jest zbędne.

Oświetlenie solarne sprawia, że letnie wieczory stają się wyjątkowo przytulne. Lampy solarne mogą się świecić kilka godzin. A teraz kilka słów o bezpieczeństwie. Wiadomo, że włamywacze lubią działać pod osłoną nocy. Brak oświetlenia jest ich sprzymierzeńcem. Dlatego tak istotne jest posiadanie oświetlenia, które pali się wieczorem i w nocy. Oświetlenie solarne doskonale spełnia tę funkcję.

Zewnętrzne lampy solarne

W naszym asortymencie znajdziesz całą gamę lamp solarnych. Bestsellerowa lampa „Boston” sprawia, że wieczory na balkonie będą dużo przyjemniejsze, a i Twoje bezpieczeństwo wzrośnie.

Krótko mówiąc: lampy solarne to prawdziwy must-have!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *