Gwint żarówki: co warto wiedzieć?

Gwint żarówki: co warto wiedzieć?

Lampy posiadają wiele różnych trzonków źródła światła. Czasami jest trudno zidentyfikować jaka żarówka pasuje do danej lampy! Lampyiswiatlo.pl przychodzą z pomocą! Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią żarówkę do Twojej lampy!

Gwint E27

Gwint E27 to najprawdopodobniej najczęściej spotykany trzonek źródła światłą, który potocznie nazywany jest „dużym gwintem”. Większość żarówek energooszczędnych, halogenowych i LEDowych posiada gwint E27. Średnica takiego gwintu to 27 mm. Co by nie mówić, zwykłe żarówki i halogeny to już przeżytek. Liczą się tylko LEDy. Żarówki LED o gwincie E27 występują w wielu kształtach, rodzajach i kolorach. Zobacz jak możesz odmienić swoje wnętrze wybierając inne żarówki o gwincie E27.

GU10: co to za żarówka?

Żarówka o gwincie GU10 ma dwa bolce, które montowane na wcisk są pod kątem 90 stopni. Tego typu żarówki są głównie używane w oprawach do wbudowania, spotach i reflektorach. Żarówka o gwincie GU10 o barwie ciepło białej pozwala nadać pomieszczeniu ciepły i nastrojowy wygląd. Jeśli potrzebujesz dobrego oświetlenia we wnętrzu zdecyduj się na GU10.

Gwint 14: kreator atmosfery

Żarówka o gwincie E14 znana jako żarówka o małym gwincie Edisona ma szerokość 14 mm i podobnie jak E27 jest również wkręcana. Żarówki z gwintem najczęściej można spotkać w żyrandolach lub lampach o małej średnicy. Żarówki o gwincie E14 mogą mieć kształt kuleczki, świeczki lub podłużny. Mogą być mleczne lub z widocznym żarnikiem. Znalazłeś idealną żarówkę E14? Zobacz jak będzie prezentować się w lampie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rodzajów gwintów zapoznaj się z naszą kategorią “Wszystko o oświetleniu”. Kupując lampę, przeczytaj specyfikację, żeby upewnić się jaki gwint i typ żarówki jest wymagany. Dzięki dobrze dobranej żarówce możesz stworzyć cudowną atmosferę w pomieszczeniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *