Idealne miejsce do pracy bądź nauki

Odpowiednie miejsce do pracy czy nauki zaczyna się od wnętrza. Spraw, aby było one przytulne i przyjemne. W końcu spędzasz tam teraz większą część dnia. Musisz tam czuć się dobrze. Dzięki naszym wskazówkom uda Ci się stworzyć takie miejsce…a i najważniejsze: oświetlenie ma wpływ na Twoją produktywność!

Twoje domowe biuro

Pracuj (jeśli to możliwe) w ustronnym miejscu, to pozwoli Ci uchronić się przed rozkojarzeniem. Ważna jest również ergonomia. Ustaw monitor i krzesło na odpowiedniej wysokości. W ten sposób nie narazisz swojego kręgosłupa na dodatkowe obciążenia.

Twoje biuro powinno odzwierciedlać Ciebie! Dzięki osobistym dodatkom takim jak zdjęcia, kartki, plakaty czy roślinki miejsce pracy staje się od razu przyjemniejsze. Możliwości są nieograniczone! Im lepiej czujesz się w miejscu pracy, tym lepiej tę pracę wykonujesz.

Ćwiczenia

Nie siedź przy biurku przez cały dzień. Co dwie lub trzy godziny stań prosto, rozciągnij plecy i szyję. W ten sposób odciążysz na chwilę kręgosłup i poprawisz koncentrację. Od czasu do czasu wyjdź na świeże powietrze; tlen jest dobry dla funkcjonowania Twojego mózgu!

Oświetlenie jest niezbędne

Dobrze oświetlone miejsce pracy zwiększa produktywność i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wtedy praca przestaje być przykrym obowiązkiem i staje się przyjemnością. Dlatego odpowiednio dobrana lampa jest niezbędna w Twoim domowym biurze. Polecamy lampę stołową „Sage„, która jest nie tylko funkcjonalna ale będzie prawdziwą ozdobą Twojego biurka. Dobierz do niej odpowiednią żarówkę. W miejscu pracy przyda się jasne światło: natężenie światła w granicach 370-600 lumenów o barwie ciepło białej (2700-300K) . Przy takim świetle praca to prawdziwa przyjemność!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat oświetlenia domowego biura koniecznie sprawdź naszą stronę “Oświetlenie domowego biura: wskazówki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *