Idealne oświetlenie do salonu

oświetlenie do salonu

W domu możemy wyróżnić kilka typów oświetlenia: podstawowe, funkcjonalne i nastrojowe. Nie inaczej jest w salonie. W miejscu, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Częstym problem jest jednak w jaki sposób połączyć ze sobą różne typy oświetlenia?

Zacznij od oświetlenia podstawowego

Podczas planowania oświetlenia w salonie zacznij od rozmieszczenia podstawowego oświetlenia. To ten typ oświetlenia, który włączasz jako pierwsze po wejściu do salonu. Najczęściej rolę podstawowego oświetlenia pełnią oprawy do wbudowania, spoty lub plafony. Naszym hitem od lat jest Rondoo 1. Świetnie sprawdzi się jako oświetlenie podstawowe nie tylko w salonie.

oświetlenie do salonu

Funkcjonalne oświetlenie jest niezbędne

Oświetlenie pełni różne role w zależności od typu pomieszczenia. Podczas pracy lub czytania najlepiej, żeby emitowane światło było jasne. Dobrze, jeśli możemy skierować światło tam, gdzie jest to dla nas najważniejsze. Rzuć okiem na naszą lampę podłogową Retro.

oświetlenie do salonu

Tworzenie atmosfery: ściemnialne lampy

Po ciężkim dniu nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w salonie. Najlepiej w tym celu sprawdzą się lampy, które emitują barwę światła ciepło białą na poziomie 2700K. Nasza lampa stołowa Waltz sprawdza się zarówno jako oświetlenie funkcjonalne, jak i nastrojowe. Dzięki zewnętrznemu ściemniaczowi, możesz ją również ściemniać. Nastrój w salonie gotowy!

oświetlenie do salonu

Liczy się styl

Oświetlenie w salonie jest w dużym stopniu determinowane stylem życia właściciela. Jesteś fanem stylu industrialnego? Miłośnikiem ciemnych mebli i dodatków? A może jednak wolisz nowoczesne oświetlenie? Wybór należy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *