Industrialne love

styl przemysłowy

Styl przemysłowy

Styl industrialny coraz śmielej wkracza na “salony”. Do niedawna wydawało się, że styl ten zarezerwowany jest wyłącznie do dużych przestrzeni loftowych lub offowych restauracji i kawiarni. Na szczęście dla nas klimat rodem ze starej fabryki możemy teraz uzyskać w bardzo prosty sposób. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak, przeczytaj poniższy tekst do końca!

Podstawową kwestią jest paleta barw, którą operujemy. Nie jest ona zbyt rozbudowana. Wybieramy chłodne, stonowane barwy: wszelkie odcienie szarości, zielenie, beże i brązy oraz oczywiście czerń i biel. Co do materiałów, które mamy zamiar wprowadzić do naszego wnętrza to bezapelacyjnie królować powinien beton i kamień. Dzięki stonowanym barwom pomieszczenie wyda się większe i przestronniejsze. Jest to bardzo istotne przy małym metrażu, bo wiadomo tam walka toczy się o każdy centymetr.

Kwestie ścian mamy już za sobą. Co dalej? Lament, że w takim pomieszczeniu wieje chłodem? Nic bardziej mylnego. Teraz zajmiemy się kwestią, co zrobić, aby wnętrze było cieplejsze i bardziej komfortowe. Meble i dodatki powinny być wykonane z metalu, betonu, skóry i drewna. Kombinacja tych czterech materiałów sprawi, że wnętrze będzie zarówno eleganckie, jak i klasyczne. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie na tle ściany z cegły ustawiony piękny skórzany fotel, drewniany stolik i dużą metalową lampę. Czyż nie wygląda to pięknie? Widzę skryty uśmiech na Twej twarzy…Marzy Ci się nowoczesna kuchnia z betonowym blatem? Co Cię powstrzymuje? Działaj! Teraz albo nigdy!

Styl industrialny przeznaczony jest dla osób, które lubią szaleństwo, dekadencję, a w ich żyłach płynie rock&roll. Chropowate ściany, przewody elektryczne, rury już nie muszą być starannie ukryte, mogą wystawać, ponieważ stają się elementem dekoracji. Trzeba użyć wyobraźni by je odpowiednio zaadaptować, ale gwarantuje efekt będzie zdumiewający!

industriële verlichting

Nawiązując do kapel rockowych, w mieszkaniu industrialnym miejsce jest tylko dla jednego frontmana. W świetle reflektorów brylować może skórzana kanapa, duży drewniany stół, designerska, metalowa półka, fotel z poprzedniej epoki. Twoje wnętrze, Twój wybór!
Jeśli masz stare meble po rodzicach czy dziadkach możesz im nadać nowe życie. Wystarczy trochę farby i fajny pomysł, a stare krzesła czy komoda może w Twoim domu okazać się rewelacyjnym dodatkiem!

W stylu industrialnym niezwykle ważne jest oświetlenie. Ma nie tylko dobrze oświetlić daną powierzchnię – to oczywiste, ale ponadto wybrane lampy muszą się wkomponować w całość, być elementem dekoracyjnym, a czasem wspomnianym wcześniej frontmanem.
Wybór lamp przemysłowych jest przeogromny! Duże lampy, które nawiązują do tych spotykanych w fabrykach, wykonane z metalu lub betonu, odrutowane klatki bądź same żarówki. Czego tylko dusza zapragnie!

driepoot vloerlamp

Bardzo istotnym elementem jest dobrze dobrane źródło światła. Żarówki stylizowane na stare z dekoracyjnym żarnikiem są obecnie najgorętszym trendem. Co ważne, takie żarówki są już dostępne w technologii LED, dzięki czemu będziesz mógł się nimi cieszyć przez długie lata, a rachunki za prąd będą utrzymane na bardzo niskim poziomie. Przyjemność dla oka oraz oszczędność dla portfela!
Ważne, żebyś w domu czuł się komfortowo, dlatego możesz w dowolny sposób spersonalizować styl przemysłowy. Kochasz czerwień bądź inny intensywny kolor. Nie wahaj się, wprowadź go do pokoju. Możesz też w łatwy sposób modyfikować klimat. Wystarczą inne dodatki, duże poduchy, jakaś roślina bądź ciekawe zdjęcia lub litografie, a pokój od razu wyda się cieplejszy.

Pamiętaj mniej znaczy więcej! Kieruj się sercem i nie bój się odważnych stylizacji. Twój dom to Twoje królestwo!

do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *