Kiedy żarówka halogenowa zgaśnie, zapali się LED

Skończ kupować żarówki halogenowe

Przy takiej samym natężeniu emitowanego światła żarówki halogenowe zużywają 10 razy więcej energii niż żarówki LED. Żarówki halogenowe to strata pieniędzy i energii. Za niedługo halogeny całkowicie znikną z rynku. My za nimi nie będziemy tęsknić. Więcej o halogenach i żarówkach LED dowiesz się poniżej.

Dlaczego halogenów już nie będzie?

Unia Europejska stawia coraz bardziej rygorystyczne wymagania odnośnie efektywności energetycznej. Od 1 września 2018 r. państwa członkowskie UE postanowiły wstrzymać produkcję żarówek halogenowych. Dlaczego? Żarówki halogenowe posiadają klasę energetyczną D, a LEDy A. To ma sens, prawda?

Halogen: więcej ciepła niż światła

Przy dłuższym użytkowaniu z żarówek halogenowych na pewno zauważyłeś, że stają się one gorące. Tradycyjne oświetlenie przekształca tylko 10% energii w światło, a pozostałą część w ciepło. W przypadku żarówek LED stosunek ten jest odwrotny. Żarówki halogenowe można nadal wykorzystywać w przemyśle, ale i z tego sektora gospodarki będa sukcesywnie wycofywane. W sklepach z oświetleniem żarówki halogenowe będą sprzedawane, aż do wyczerpania zapasów. Po czym w sprzedaży mają pozostać już tylko żarówki LED.

LED to przyszłość

Jak wspomniano wyżej żarówki LED są dużo bardziej energooszczędne i żywotne (czas pracy to ok. 35 000 godzin). Ponadto dostępne są też wielu wymiarach i kolorach. Jeśli marzy Ci się kolorowe życie, sprawdź nasza ofertę RGB na stronie internetowej.

Ale oczywiście nie może być zbyt różnowo. Jeśli chodzi o ściemnianie, żarówki LED są dużo bardziej wymagające niż ich odpowiedniki halogenowe. Aby móc zmienić natężenie światła, należy wybrać ściemnialne żarówki i kompatybilny z nimi ściemniacz. Oświetlenie LED jest zapewne dużo droższe, ale naprawdę warte swojej ceny!

Jakby nie patrzeć, żarówki LED wygrywają z halogenami. Nie ma co trwać przy oświetleniu halogenowym. Szkoda pieniędzy. Czym prędzej wymień żarówki na LED! Twój dom wart jest dobrego oświetlenia, potrzebuje oświetlenia LED!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *