Lampa wisząca nad stołem: 3 wskazówki

Oświetlenie to ostatni etap wykańczania wnętrza. Po zakupie stołu do jadalni czas na lampę. Lampa wisząca nad stołem może trochę rzucać się w oczy. Wybierz coś wyjątkowego, co pasuje do Twojego stylu życia. Przeczytaj kilka poniższych wskazówek, aby wybrać idealną lampę wiszącą!

Wskazówka nr 1: Funkcja lampy!

Sam musisz zdecydować, jaka lampa jest dla Ciebie idealna. Jakie powinna mieć funkcje? Lubisz ciepłe, przytulne światło? Czy chcesz mieć możliwość przełączania między ciepłym i zimnym światłem oraz regulowania poziomu jasność? Dzięki ściemniaczowi łatwo zmienić jasne światło na ciepłe oświetlenie, ale należy to też wziąć pod uwagę przy zakupie lampy.

Wskazówka nr 2: Idealna wysokość lampy nad stołem

Jeśli chodzi o oświetlenie stołu, wysokość na jakiej zawiśnie lampa wisząca ma kluczowe znaczenie. Nie chcesz być oślepiany podczas śniadania. Albo uderzać się w głowę, wstając. Dlatego weź pod uwagę wysokość lampy. Idealna długość/wysokość zależy oczywiście od wysokości i wielkości stołu, ale lampę zazwyczaj wiesza się na 60-70 cm nad stołem. Jest to odległość od blatu do dolnej krawędzi lampy. Lampa powinna znajdować się na wysokości oczu, gdy stoisz obok stołu. Gdy siedzisz, nie powinna przesłaniać widoku. Spójrz na nią z bliska i z daleka: wtedy możesz zobaczyć, jak doskonale wisi!

Wskazówka nr 3: Poszukaj oświetlenia w swoim stylu

To może wydawać się proste, ale uwierz nam – nie jest! Możesz mieć różne pomysły na to, co chcesz widzieć w swoim wnętrzu, ale efekt musi oczywiście tworzyć harmonijną całość. Na szczęście istnieją lampy w każdym stylu, co ułatwia wybór. Wybierz kolor lub styl, który sprawdzi się również w salonie, a być może w kuchni. W ten sposób lampa szybko wtapia się w otoczenie i nie mąci harmonii wnętrza. Jaki jest Twój styl?

Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące oświetlenia w kuchni – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *