Lampa wisząca nad stołem: 3 wskazówki

Wybór odpowiedniego oświetlenia to przysłowiowa “wisienka na torcie”. Skoro masz już odpowiedni stół jadalniany to wypadałoby nad nim umieścić przykuwającą wzrok i pasującą do całości aranżacji lampę wiszącą. O tym przeczytasz poniżej!

Wskazówka 1: Funkcjonalna lampa wisząca

Na samym początku musisz określić jaka lampa wisząca pasuje do Twojego wystroju i jakiego rodzaju oświetlenia potrzebujesz nad stołem. Wolisz ciepłe i przytulne światło, czy też bardziej jasne, funkcjonalne oświetlenie? Jeśli chciałbyś mieć obie funkcje warto wybrać lampę wiszącą z funkcją ściemniania. Za pomocą ściemniacza możesz łatwo zmieniać natężenie emitowanego światła.

Nie przesadzaj zbytnio z designem lampy. Szukasz bardziej funkcjonalnej, ale stylowej lampy, która nie przyćmi Twojego stołu jadalnego. Pamiętaj, że będziesz na nią patrzeć codziennie!

Wskazówka 2: Idealna wysokość lampy wiszącej

Jeśli chodzi o oświetlenie stołu, wysokość na jakiej zawiśnie lampa wisząca ma kluczowe znaczenie. Lampa wisząca nad stołem nie może Ci przeszkadzać czy oślepiać! Oczywiście należy wziąć pod uwagę rozmiar stołu. Ogólnie jednak dla 4-6 osobowego stołu zalecamy, aby lampa wisząca znajdowała się około 60 cm-70 cm nad stołem.

Oblicz odległość od blatu do spodu klosza, pozwalając lampie zwisać na wysokości oczu. Dobrym rozwiązaniem są lampy, których wysokość możesz regulować!

Wskazówka 3: Dobierz lampę wiszącą do Twojego wystroju

Brzmi łatwo, ale uwierz nam, kiedy mówimy, że tak nie jest! Na szczęście na lampyiswiatlo.pl możesz łatwo filtrować lampy pod kątem stylu, kolorystyki, ilości źródeł świateł etc. W ten łatwy sposób na pewno znajdziesz lampę wiszącą swoich marzeń! Zainteresowany? Sprawdź nasze 3 najciekawsze propozycje lamp wiszących nad stół!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *