Oświetlenie domowego biura: wskazówki

Szczerze mówiąc: nie jest to łatwe zadanie. W domowym biurze musisz umiejętnie połączyć oświetlenie funkcjonalne i nastrojowe (nie powinno Ci się wydawać, że pracujesz cały dzień, prawda?) Amerykańscy naukowcy już dawno dowiedli, że dobrze oświetlone miejsce pracy zwiększa efektywność pracy. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Wskazówka 1: jak najwięcej światła dziennego

Światło dzienne jest niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia. Ma pozytywny wpływ na Twoją koncentrację i daje Ci więcej energii. W konsekwencji osiągasz lepsze wyniki i czujesz się szczęśliwszy. Same korzyści! Jeśli możesz pracuj przy otwartym oknie. Jest to korzystne dla Twojego zdrowia i (oczywiście) wspomaga Twoją koncentrację.

Jeśli w domowym biurze nie możesz korzystać z naturalnego światła, zalecamy zastosować lampy i żarówki LED do oświetlenia miejsca pracy. Im jaśniejsze światło, tym lepiej! Jesteś wtedy super-wydajny! Najlepiej sprawdzą się lampy, które emitują światło o barwie naturalnej od 4000 do 5000 Kelwinów.

Wskazówka 2: lampy biurkowe jako oświetlenie akcentujące

Czego nie może zabraknąć w naszym domowym biurze? Oczywiście – lampy biurkowej. Wybraliśmy dla Ciebie idealną lampę – naszą lampę stołową Ashley! Klasyczny model, który pięknie będzie się prezentował na Twoim biurku. Wskazówka: wybieraj lampy, które można ściemniać, będziesz mógł wtedy łatwo przejść od oświetlenia funkcjonalnego do nastrojowego.

 własne domowe biuro

Wskazówka 3: personalizacja miejsca pracy

Kiedy kwestia oświetlenia została rozwiązana należy zająć się aranżacją miejsca pracy. W domowym biurze spędzasz kilka godzin dziennie, więc ważne, abyś dobrze się tam czuł. Osobiste dodatki będą miały na Ciebie dobry wpływ. Zdjęcia, obrazy, rośliny, zabawne akcesoria na pewno pomogą Ci przetrwać trudy pracy. Pamiętaj – im lepiej czujesz się za biurkiem, tym większa przyjemność z pracy!

 własne domowe biuro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *