Oświetlenie stawów i basenów: wskazówki

Tego lata, kiedy wakacje pozostają pod znakiem zapytania posiadanie własnego basenu bądź stawu wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Zapewniają one orzeźwienie w dzień i miejsce do spędzania długich, letnich wieczorów. Aby jednak zabawa była bezpieczna należy dobrać odpowiednie oświetlenie. Przeczytaj poniżej nasze wskazówki!

Oprawy do wbudowania

Najczęściej wybieranym oświetleniem do basenów czy stanów są oprawy do wbudowania. Są ponadczasowe, praktyczne i pasują do każdej aranżacji. Zdecyduj się na oświetlenie LED. Jest to nie tylko ogromna korzyść dla środowiska, ale również dla Twojego portfela. Oprawy LED możesz pozostawić włączone na całą noc, a i tak nie odbije się to znacząco na rachunkach za prąd. Jeśli pragniesz urozmaicenia wybierz oprawy z funkcją RGB. Niebieskie światło, sprawia że zarówno woda w basenie, jak i wyłożone nim kafelki wyglądają naturalnie. Z kolei, kiedy organizujesz imprezę zachęcamy do odrobiny szaleństwa i wybrania innego zwariowanego koloru bądź ich miksów.

Oświetlenie w basenie bądź stawie nie powinno być umieszczone zbyt głęboko. Najlepiej, żeby zamontować je na głębokości 30-40 cm. Ułatwia to również ich późniejszą wymianę.

Stopień ochrony IP jest istotny

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zawsze sprawdzaj stopień ochrony IP lamp, które chcesz umieścić w basenie bądź stawie. IP to oznaczenie oceniające poziom ochrony przed wodą i zanieczyszczeniami. Oświetlenie, które ma znaleźć się pod wodą musi mieć wartość IP68, czyli najwyższe jakie jest możliwe.

Jeśli chodzi o resztę ogrodu możesz wybrać lampy zewnętrzne o stopniu ochrony IP44. Nowoczesny szyk Twojemu ogrodowi nada kolekcja Rotterdam. To będzie cudowne lato!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *