Poczuć spokój w stylu rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny

Styl rustykalny nie jest zarezerwowany tylko do wnętrza domu. Z powodzeniem można go zaaranżować i na zewnątrz. Styl ten nieodzownie kojarzy nam się z ogrodami naszych babć. I słusznie, choć wcale nie trzeba mieszkać na wsi by w tym stylu zaprojektować swój ogród.
Rustykalna aranżacja jest niezwykle prosta i tania. Do dekoracji wykorzystujemy stare bądź stylizowane na stare meble, naturalne materiały. Paleta barw jest niczym nieograniczona, jednak najlepiej prezentują się ciepłe pastele.

Myśl przestrzennie

Wnętrze rustykalne cechuje naturalność, prostota i komfort. Dużo jest w nim drewna.
Aranżując ogród w stylu rustykalnym warto pomyśleć o przestrzeni wypoczynkowej w której koncentrować się będzie życie towarzyskie podczas długich nocnych wieczorów.

Lampy stołowe

Meble i dodatki

W rustykalnym ogrodzie meble i dodatki powinny być wykonane z materiałów naturalnych, takich jak drewno, wiklina, europalety. Siła rustykalnego wnętrza tkwi w jego prostocie. Powinniśmy wystrzegać się bogato zdobionych ornamentów albo finezyjnych dodatków. We wnętrzach dominują jednolite obicia foteli i sof, koronki, motywy ludowe. Dodatki wnętrza można znaleźć na pchlim targu albo na strychu naszych dziadków. Zegar z kukułką, postarzane wiadra, gliniane donice, ogromne wiklinowe kosze wprowadzą pewną dozę melancholii, ale i dużo przyjemności i spokoju.

Rustykalne lampy w domu

Wśród lamp w stylu rustykalnym największe lub najbardziej ozdobne lampy wiszące powinny być umieszczone nad stołem albo wyspą. W dużym pokoju dziennym można pokusić się o żyrandol.
Lampy w stylu rustykalnym dostępne są w wielu pięknych kształtach, rozmiarach i kolorach. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!

do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *