Poczuj się bezpiecznie w domu dzięki inteligentnemu oświetleniu

Niestety na zewnątrz znowu wcześnie robi się ciemno. Często wychodzisz rano w ciemności i wracasz do domu po ciemku. Dobre oświetlenie zewnętrzne jest wtedy bardzo przyjemne, na przykład przy ścieżce ogrodowej lub tylnych drzwiach. Odstrasza również włamywaczy, gdy nagle włącza się lampa. Tak bardzo bezpieczny! Na tym blogu możesz przeczytać szereg porad dotyczących bezpieczniejszego domu.

Lekka sztuczka z dawnych czasów

Sztuczka polegająca na pozostawianiu włączonego światła w pomieszczeniach, gdy nie ma Cię w domu, nadal działa jak najlepiej! W dzisiejszych czasach można to zrobić w bardziej zrównoważony sposób, aby było to również dobre dla lepszego środowiska. Na przykład z timerem i energooszczędnym oświetleniem LED. Ustaw przełącznik tak, aby światła włączały się, gdy robi się ciemno na zewnątrz, i wyłączały, gdy jest późnym wieczorem, przed snem. Możesz oczywiście samodzielnie wyłączyć oświetlenie, bardzo fajnie jest też zapalić światło po powrocie do domu.

Wybór jest ogromny

W całym domu masz wiele różnych opcji lamp zewnętrznych. Na przykład masz lampy zewnętrzne z czujnikiem jasno-ciemno, który włącza się automatycznie, gdy robi się ciemno. Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu, taka jak DENMARK, włącza się, gdy tylko wykryje ruch. Często dotyczy to określonego czasu, który możesz sam ustawić. Z drugiej strony czujnik ruchu nie reaguje na ruch, ale na ciepło. Ptak przelatujący obok lub spadające liście nie jest więc powodem do angażowania się, ale dzieje się tak, gdy przechodzą (niepotrzebni) goście. Możesz również samodzielnie ustawić ten wariant, jak długo lampa się pali, gdy reaguje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *