Przyciemnienie Kelvinów, o co chodzi?

Chyba nie możemy sobie wyobrazić życia bez oświetlenia LED. Oświetlenie LED posiada wiele funkcji. Jedną z nich jest zmiana temperatury barwowej (Kelvin). Temperatura barwowa określa skalę barwy światła białego w zakresie od ciepłego do zimnego. A jak przyciemnia się Kelviny? Tego dowiesz się z treści naszego artykułu.

Przełom w oświetleniu LED

W przeszłości diody LED występowały wyłącznie w ostrej barwie chłodno białej. Na szczęście sytuacja ta zaczęła się zmieniać i obecnie możemy przebierać wielu różnych kolorach i temperaturach barwowych. Mamy do dyspozycji LEDy, które oprócz barwy chłodno białej i dziennej emitują przyjemne światło o barwie ciepło białej. Jest to barwa, którą szczególnie polecamy, gdyż wtedy nasze wnętrze wydaje się dużo przyjemniejsze! Przyciemnianie temperatury barwowej to bardzo użyteczna funkcja, która pozwala nam kreować odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu w zależności od nastroju.

Kelvin na lampyiswiatlo.pl

Na lampyiswiatlo.pl posiadamy różnego rodzaju żarówki czy lampy, gdzie możesz regulować temperaturę barwową. Podczas pracy w domu najlepiej sprawdzi się jasne funkcjonalne światło. Wtedy praca jest najbardziej efektywna! Wieczorem odpoczywając przyciemnij światło tak, żeby emitowane światło było bardziej ciepłe i klimatyczne.

Do spotów bądź opraw do wbudowania polecamy żarówkę GU10, która posiada funkcję zmiany temperatury barwowej.

Posiadamy również lampy, które posiadają funkcję 3-stopniowego ściemniania. Są one regulowane za pomocą włącznika w ścianie, więc nie konieczności przerabiania instalacji. Pierwsze włączenie – 100% emitowanego światła (białe światło). Szybkie wyłączenie i ponowne włączenie – 60% (ciepłe białe światło). Kolejne szybkie wyłączenie i włączenie – 30% (ciepłe nastrojowe światło).

Ten plafon wyposażony został w zintegrowane, niewymienne źródło światła LED. Diodę można przyciemniać za pomocą dostarczonego pilota. Z pozycji fotela możesz regulować natężenie światła. Prawda, że ekstra?!

Niezależnie od pomieszczenia funkcja zmiany temperatury barwowej jest niezwykle użyteczna. Świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *