System szynowy: oświetlenie funkcjonalne

Systemy szynowe nie są już zarezerwowane dla sklepów czy biur. Są coraz częściej wykorzystywane do oświetlenia przestrzeni w domach i mieszkaniach. Jak zawsze pojawia się jednak pytanie: jaki system szynowy wybrać? Pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję!

Typy systemów szynowych

System szynowy to uniwersalna forma oświetlenia. W kuchni, sypialni czy salonie pełni rolę oświetlenia podstawowego, a w garderobie oświetlenia funkcjonalnego. Planowanie i montowanie systemu szynowego jest też niezwykle proste. Może on być zamontowany w linii prostej, w formie kwadratu czy prostokąta, w kształcie litery L. Zależy to od Twojego pomysłu i tego, jakiego typu oświetlenia potrzebujesz.

Systemy szynowe dzielimy na 1-fazowe i 3-fazowe. W systemie 1-fazowym wszystkie spoty umieszczone na szynie zapalają się jednocześnie. W systemie 3-fazowym możesz podzielić zestaw na dwie sekcje. Decydując się na system 3-fazowy upewnij się wcześniej, że masz odpowiednio poprowadzoną elektrykę w mieszkaniu i możesz skorzystać z tej opcji.

Najczęściej klienci decydują się na system 1-fazowy. Jest on dużo prostszy w planowaniu i dużo tańszy niż 3-fazowy.

Systemy szynowe: kolory

Na lampyiswiatlo.pl posiadamy systemy szynowe w czarnym i białym kolorze oraz system ze spotami w kolorze stali umieszczonymi na czarnej szynie. Jako, że systemy szynowe pełnią najczęściej rolę oświetlenia głównego i funkcjonalnego najlepiej sprawdzają się klasyczne i uniwersalne kolory. Wybierz ten wariant systemu szynowego, który najbardziej Ci się podoba i pasuje do reszty wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *