Wielki powrót lat 70.!

retro

Styl retro, czyli wielki ukłon w stronę najlepszych czasów światowego designu wkracza ponownie na salony. Wnętrze retro jest odważne, wyraziste i prowokujące. Odwołuje się przede wszystkim do lat 50., 60. i 70-tych XX w. Najczęściej przejawia się w formach organicznych i geometrycznych tj. koła, pasy, kwiaty itp.

Retro kolorystyka

We wnętrzach w stylu retro panuje dowolność i swoboda w doborze kolorystyki. Dla zwolenników klasyki paleta barw będzie ograniczać się do beżów, oliwkowych zieleni, granatów i brązów. Miłośnicy pop-artu mogą zaszaleć z kolorami i wybrać intensywne róże, czerwienie, zielenie i turkusy. Z kolei dla tych, którym blisko do hipisowskiej stylistyki powinni do swojego mieszkania wybrać odcienie brązów, żółci, fioletów i głębokich czerwieni. W aranżacjach wnętrz w stylu retro świetnie sprawdzą się również tapety z ciekawym printem lub beton architektoniczny. Jedną z głównych zalet stylu retro jest wolność. Generalnie wszystko jest dozwolone. Jednak taka swoboda nie powinna być nieograniczona. Linia pomiędzy wyrafinowanym wnętrzem retro a chaosem jest naprawdę bardzo cienka.

retro

Minimalizm

Retro doskonale łączy epoki i tendencje wnętrzarskie. Dodatkowym atutem są nieprzemijające koncepty designerskie. Meble wyprodukowane na przestrzeni lat 50., 60. i 70-tych cieszą się nieustającą popularnością. Krzesła Eames, stoliki kawowe w kształcie nerki, sofy marshmallow to tylko pojedyncze przykłady z bogatej historii światowego designu. Meble w stylu retro cechują się smukłością i prostotą linii, miękkimi materiałami i nieregularnymi kształtami. Nie trzeba wymieniać oczywiście całej aranżacji. Często wystarczy jeden, okazały, unikatowy mebel, aby cała stylizacja nabrała niebagatelnego charakteru. Do urządzenia wnętrza w takiej stylistyce często wykorzystuje się stare, staromodne bądź postarzane meble. Wystarczy trochę wyobraźni, by nadać im ponadczasowy charakter.

Drewno

Drewno to ukochany materiał miłośników stylu retro. Drewniana podłoga, najlepiej sosnowa wprowadzi ciepło i uspokoi wnętrze. Nie wspominając już o parkiecie w jodełkę, który uchodzi za swoistą klasykę. W aranżacji retro nie powinno zabraknąć również dywanu – najlepiej dużego, w geometryczne wzory albo włochatego.

Dodatki

Uzupełnieniem każdej stylizacji są dobrze dobrane dodatki. W urządzaniu retro wnętrza są one niezwykle ważne, ponieważ przenoszą nas do świata ze starych filmów. Gramofon, oldschoolowy plakat a przede wszystkim lampy. Lampy w stylu retro mają ciekawy, unikatowy kształt. Do wyboru są lampy w różnych wielkościach, kolorach. Największą popularnością cieszą się jednak te masywne, przypominające przemysłowe. Wybór jest tak naprawdę nieograniczony!

do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *