Wszystko o przyciemnianiu światła

przyciemnianiu światła

Dla wielu osób kwestia ściemniania oświetlenia nie jest do końca jasna. Bardzo często pojawia się pytanie “jakiego ściemniacza mam użyć do tej lampy?”. Poniżej znajdziesz odpowiedź na najbardziej nurtujące Cię pytania dotyczące ściemniania oświetlenia. Uwierz nam funkcjonalne i nastrojowe oświetlenie jest bardzo proste do pogodzenia!

Czym jest ściemniacz?

Ściemniacz to przełącznik służący do zmiany natężenia światła w zakresie od 0 do 100%. Do czytania czy pracy zwykle potrzebujesz silnego oświetlenia (tzw. funkcjonalne oświetlenie) a do kolacji z drugą połówką wystarczy nastrojowe, przyciemnione oświetlenie.

Które lampy można przyciemniać za pomoc, którego ściemniacza?

Trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystkie żarówki nadają się do ściemniania. Ściemniacze działają bezproblemowo ze zwykłymi i halogenowymi żarówkami. Do ściemniania tych typów żarówek można używać dowolnego ściemniacza. Z kolei świetlówki w ogóle nie nadają się do ściemniania.

przyciemnianiu światła

Ściemnianie oświetlenia LED

Najpierw należy sprawdzić czy żarówka bądź lampa LED jest ściemnialna. Informacja ta zwykle widnieje na opakowaniu.

Jeżeli zaczniesz ściemniać żarówkę nieściemnialną lub wybrałeś zły ściemniacz zorientujesz się od razu, gdyż żarówka zacznie buczeć, migać lub wibrować. Na rynku dostępne są ściemniacze, które obsługują ściemnialne żarówki LED.

Ściemniacz pozwoli Ci nie tylko uzyskać odpowiednie nastrojowe oświetlenie, ale jest to również dobry sposób na oszczędzanie energii w domu. Jesteś już gotowy na przytulne wieczory na kanapie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *