Czym jest etykieta energetyczna?

Czym jest etykieta energetyczna?

Każda lampa posiada etykietę energetyczną. Ale co ona właściwie oznacza?

Różnego rodzaju żarówki, lampy, halogeny, świetlówki, lampy fluorescencyjne i lampy LED muszą być zaopatrzone w etykietę energetyczną. Etykieta energetyczna zawiera informacje o klasie energetycznej, umożliwiająca porównanie jak energooszczędna jest dana lampa w stosunku do innych.


etykieta energetyczna

Jak wygląda etykieta energetyczna?

W górnej części etykiety znajdują się dane dotyczące nazwy dostawcy i oznaczenie modelu lampy. Poniżej znajduje się klasa energetyczna do której zakwalifikowana została dana lampa. Jeśli używasz lamp z etykietą A++, A+ lub A zdecydowanie oszczędzisz sporo na prądzie. W dolnej części etykiety znajdują sie informacje dotyczące zużycia energii wyrażone w kWh na 1000 godzin. Lampy LED i żarówki LED prawie zawsze należą do klasy A. Żarówki halogenowe zwykle należą do klasy C lub D a tradycyjne żarówki do E lub F. Ostatecznie klasy E i F znikną z oznaczeń, gdyż tradycyjne żarówki zostały wycofane z produkcji.


Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • sobota i niedziela: zamknięte