Lampyiswiatlo - Chcesz zamontować kinkiet - banner

Chcesz zamontować kinkiet? Z nami Ci się to uda!

Kupiłeś piękny kinkiet, ale nie wiesz jak go zamontować? Z naszą instrukcją będzie to niezwykle proste!

 

Czego potrzebujesz?

  • próbnik napięcia

  • śrubokręt

  • obcęgi

  • śruby i kołki

  • wkrętarka

  • ewentualnie wiertarka udarowa

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych. Jeśli w próbniku lampka się nie zaświeci, oznacza to, że napięcie zostało poprawnie odłączone.

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Krok 2. Przymocuj płytkę montażową

Określ położenie w którym ma się znaleźć kinkiet. Dokładne miejsce najłatwiej można wyznaczyć odmierzając odległość od podłogi za pomocą metrówki. W kolejnym kroku przyłóż do ściany nasadę lampy i postaraj się precyzyjnie zaznaczyć ołówkiem otwory. W zaznaczonych na ścianie miejscach wywierć za pomocą wiertarki otwory. Następnie w otworach umieść kołki rozporowe, po czym do odpowiednich miejsc dostaw podstawę kinkietu i przykręć ją do ściany za pomocą śrubokręta.

Krok 2. Przymocuj płytkę montażową

Krok 3. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy 2 przewody elektryczne. Przed podłączeniem przewodów do kostki należy usunąć z nich kawałek izolacji znajdującej się wkoło przewodów na długości około 5 mm. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć śruby śrubokrętem.

Krok 3. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Krok 4. Zamontuj kinkiet

Zamontuj lampę do ściany. W tym celu przyłóż lampę do wcześniej wywierconych otworów, schowaj wystające przewody i w każdy przygotowany wcześniej otwór wkręć śrubę.

Krok 4. Zamontuj lampę wisząca

Krok 5. Wkręć żarówkę

Po podłączeniu wszystkich przewodów możesz ponownie włączyć bezpiecznik i sprawdzić, czy lampa działa prawidłowo, ale zanim to zrobisz, musisz wkręcić żarówkę. Często źródło światła nie jest dostarczane w komplecie. Odpowiednie źródła światła dostępne są na naszej stronie internetowej. Umieść klosz na swoim miejscu. Voila, kinkiet jest na swoim miejscu!

Krok 5. Wkręć żarówkę

Krok 6. Podłącz kabel do lampy ściennej

Czy chciałbyś aby Twoja lampa ścienna była podłączona do kontaktu? Nic trudnego! Zamów dodatkowy przewód z włącznikiem lub bez a następnie podłącz go do kostki w lampie. Jeżeli chcesz aby lampa idelanie przylegała do ściany musisz wywiercić w niej niewielki otwór tak aby przewód przylegał równo z lampą do ściany.

Krok 6. Podłącz kabel do lampy ściennej

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte