Zestaw startowy z wkrętakiem wraz z końcówkami i szczypcami do ściągania izolacji
Cena promocyjna 52,46 zł SRP: 69,95 zł
Checkout using your account
Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA. Zastosowanie ma Google Privacy Policy i Terms of Service z usług Google.
Checkout as a new customer
Stworzenie konta ma wiele korzyści:
Darmowa dostawa od 300zł
W przypadku zamówienia o wartości 300zł zloty lub wyższej dostarczymy Twoje lampy bezpłatnie! Zamówienia złożone przed 22.00 zostaną wysłane tego samego dnia.
Czasami zdarza się, że klient nie jest w pełni zadowolony z produktu. Wtedy oczywiście może go zwrócić. Chętnie się tym zajmiemy. Zakup można zwrócić w ciągu 30 dni od dostawy.
Inteligentny system oświetlenia szynowego czarny ze złotymi elementami, 1-fazowy, 5 świateł, w tym WiFi GU10 - Iconic Jeana
Odpowiedział :
Oprawka lampy nazywana jest również podstawą lampy. Jest to połączenie pomiędzy lampą (konstrukcją) a źródłem światła, czyli częścią, w którym źródło światła zmienia się w lampę. Przygotowaliśmy dla Ciebie 8 najpopularniejszych oprawek lamp. Te zaczynające się na literę E to oprawki obrotowe, a typy na literę GU to oprawki wtykowe.
E27
Duża, najczęściej spotykana oprawka obrotowa. Gwint/średnica ma grubość 27 mm i nadaje się do zasilania 230V, czyli większości lamp LED.
E14
Mała oprawka obrotowa. Gwint/średnica ma grubość 14 mm, dzięki czemu nadaje się do nieco mniejszych lamp LED. Podobnie jak oprawka E27, jest przystosowana do zasilania 230V. Często widzisz taką oprawkę w oświetleniu nastrojowym, np. w lampach stołowych.
G9
Oprawka G9 to oprawka wtykowa z dwiema pętlami w odstępie 9 mm między nimi. Tę oprawkę często znajdziemy w mniejszych lampach ściennych lub sufitowych.
GU10
Ta oprawka wtykowa posiada mocowanie bagnetowe: dwa wtyki w odstępie 10 mm. Źródła światła z tą oprawką są używane głównie w reflektorach i są przystosowane do zasilania 230V. Wtyki należy umieścić w otworach reflektora i przymocować źródło światła o ćwierć obrotu.
GU5.3
Te oprawki mają dwa małe metalowe wtyki w odstępie 5,3 mm, które przewodzą prąd. Nazywa się je również oprawkami bipin-foot lub plug-in-foot. Źródła światła z tą oprawką są używane głównie w łazienkach, kuchniach lub na zewnątrz, ponieważ są przystosowane do napięcia 12 V, które jest napięciem bezpiecznym dla pomieszczeń wilgotnych. Pamiętaj, że do źródła światła 12V zawsze potrzebujesz transformatora.
GX53
Ta oprawka ma złącze bagnetowe i wtyki rozmieszczone odległości 53 mm. Lampę mocuje się, wciskając źródło światła w oprawkę, a następnie obracając o ćwierć obrotu. Oprawka GX53 jest używana głównie do lamp sufitowych.
G53
Oprawkę G53 wykorzystuje się w wielu reflektorach halogenowych. Obecnie dostępne są również reflektory LED G53. Jest to okrągła oprawka z wtykami w dolnej części. Tylko źródło światła AR111 posiada oprawkę G53. Źródło światła AR111 ma średnicę 111 mm i jest stosowane głównie w dużych reflektorach natynkowych i wpuszczanych, zasilanych napięciem 12V. Pamiętaj, że do źródła światła 12V zawsze potrzebujesz transformatora. Źródło światła mocuje się za pomocą śrub lub zacisków.
Czy oprawa jest wyposażona w źródło światła zawsze jest podane w specyfikacjach. Jeśli lampa jest dostarczana bez źródła światła, warto natychmiast zamówić odpowiednią liczbę źródeł światła. W specyfikacjach znajdziesz informacje, jakie źródło światła/lampy są potrzebne. Upewnij się, że moc oprawy odpowiada źródłu światła.
Lampa z funkcją ściemniacza ma wbudowany transformator. Ten elektroniczny element umożliwia ściemnianie oświetlenia i konwersję prądu. Jeśli udostępniono informację, że lampa jest ściemniana, można założyć, że zainstalowano w niej również transformator.
Wartości ściemniania są często podawane w lumenach (jasność) i/lub w kelwinach (temperatura barwowa). Za pomocą ściemniacza określasz, jak jasne ma być oświetlenie lub jak ciepła/zimna ma być biel.
Ściemniacze pracujące na zasadzie odcinania faz to często najlepsze ściemniacze do oświetlenia LED, które są także energooszczędne. Zastosowanie standardowego ściemniacza powoduje problemy z lampami LED, ponieważ będą one wtedy migać, brzęczeć lub wibrować. A to powoduje ich uszkodzenie. Odcięcie fazy oznacza, że lampa ma zakres ściemniania 100% – można ją ściemniać aż do całkowitego wyłączenia.
Znaczenie ikon
Możliwość ściemniania natężenia światła (lumen).
3-stopniowe ściemnianie. Intensywność światła zmienia się od 100% (pełne światło), do 60%, a następnie do 30% (nastrojowe).
Możliwość ściemniania w temperaturze barwowej (kelwiny). Ciepłość barwy światła można regulować.
Lampa wyposażona jest w dotykowy ściemniacz.
EAN oznacza "European Article Number" (Europejski Numer Artykułu). Jest to unikalny numer identyfikacyjny używany do etykietowania produktów w sprzedaży detalicznej. Numer ten pomaga w efektywnym zarządzaniu zapasami, sprzedażą i logistyką. Każdy numer EAN zawiera informacje takie jak kraj pochodzenia, producent oraz unikalny numer produktu, co ułatwia skanowanie i śledzenie produktów.
W lampyiswiatlo dzielimy lampy na kilka stylów, dzięki czemu Twoja nowa lampa będzie pasowała do Twojego wnętrza.
Design
Ten styl jest rozpoznawalny dzięki wyrafinowanemu i przemyślanemu wzornictwu. Dużo dbałości o wykończenie i luksus z dbałością o szczegóły. W tym stylu można znaleźć takie elementy jak miękka skóra, bogato zdobione tkaniny i doskonale wykończone drewno. Często podstawa jest dość jasna, a kolory akcentujące służą jako przeciwwaga, nadając wnętrzu osobistego charakteru.
Art Deco
Wnętrze w stylu Art Deco jest często bardziej żywiołowe i przypomina lata 20. XX wieku. Na przykład bogate kolory, takie jak głęboki fiolet, pawi błekit, żółta ochra i ciemna zieleń. Produkt często są wykończone złotymi detalami. Materiały takie, jak aksamit, satyna, marmur, lakierowane drewno i kryształowe szkło odzwierciedlają styl Art Deco. Często widuje się geometryczne kształty, bujne nadruki i lustrzane powierzchnie. Krótko mówiąc, ten styl ma luksusowy charakter!
Retro
Jak sama nazwa wskazuje, styl retro nawiązuje do dawnych czasów, sprzed 1980 roku. Szeroko stosowane są ciepłe kolory, takie jak żółta ochra, szmaragdowa zieleń, granat i koniak. Często widuje się nadruki z lat 70., między innymi w kółka i zygzaki. Ale także ponadczasowe materiały, takie jak marmur, ciepły orzech i mieszanki metali.
Country
Styl życia na wsi wykorzystuje naturalne materiały, takie jak surowe drewno, trzcina, rattan, wełna, bawełna, len i beton. Wnosi do wnętrza dużo ciepła i światła. Wzornictwo tego stylu jest dość proste, bez bajerów. Daje poczucie „czystej natury”.
Industrialny
To szczery styl wykorzystujący czyste, surowe i rzeczowe materiały. Należą do nich beton, stal nierdzewna, drewno i stal. Industrialne wnętrze często nie jest nowe, co znajduje odzwierciedlenie również w meblach i materiałach. Tworzysz w swoim wnętrzu „starą duszę”.
Wiejski
Ten styl podkreśla naturalne piękno materiałów takich, jak zwietrzałe, surowe drewno, wełna i len. Powszechnymi kolorami są odcienie ziemi i piasku, takie jak biel, beż, taupe i ciepła szarość, często z matowym wykończeniem. Kształty są często surowe, ale odpowiednie do materiału. To bardzo ciepły i czysty życia!
Klasyczny/Antyczny
Styl klasyczny/antyczny jest ponadczasowy i nigdy się nie znudzi. Często emanuje luksusem i jest bardzo elegancki. Jest w nim dużo symetrii i nie powinno zabraknąć antycznego mebla czy lampy. Znajdziesz tu wiele wdzięcznych zaokrągleń i solidnych kształtów z materiałów takich, jak szkło, aksamit, jedwab, marmur i drewno. Charakterystyczne dla tego stylu są intensywne kolory, takie jak burgund i głęboki fiolet, z detalami w kolorze złotym, srebrnym lub kryształowym.
Nowoczesny
To minimalistyczne i raczej podstawowe wnętrze bez nadmiaru bibelotów i dodatków. W meblach w tym stylu znajdziesz wiele czystych linii i kątów na otwartym planie. Często występują kolory takie, jak szary, beżowy, czarny i biały. Bardziej liczy się jakość niż ilość, dlatego w tym stylu często widać designerskie meble.
Orientalny
Styl orientalny jest bardzo klimatyczny i pełen ciepłych kolorów, takich jak terakota, ciemny turkus, beż, biel, żółć, złoto, brąz i czerń. W całym wnętrzu widać wiele wzorów, zarówno na dywanie, jak i na lampie wiszącej. W tym stylu nie może zabraknąć surowego drewna, tkaniny, mozaiki i luster.
Liczba punktów świetlnych w lampie wskazuje, ile oddzielnych źródeł światła zawiera lampa. Bezpośrednio wpływa to na ilość światła i jego rozkład w pomieszczeniu.
Zastosowanie i korzyści:
Przy wyborze lampy ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę punktów świetlnych, aby zapewnić wystarczającą ilość światła w pomieszczeniu i do jego zastosowania.
Liczba woltów reprezentuje wymagane napięcie zasilania. Standardowe zasilanie w domu to 220/230 V. Prawie wszystkie lampy z naszej oferty można podłączyć do zasilania sieciowego. Jest jednak kilka wyjątków (12 V). Dla każdego produktu napięcie jest podane w specyfikacji, pod „źródło światła”. Te lampy wymagają transformatora do konwersji prądu z 220/230 V na 12 V. Nie można podłączyć tych lamp do sieci bez transformatora, ponieważ spowoduje to zniszczenie źródła światła lub oprawki.
Liczba woltów reprezentuje wymagane napięcie zasilania. Standardowe zasilanie w domu to 220/230 V. Prawie wszystkie lampy z naszej oferty można podłączyć do zasilania sieciowego. Jest jednak kilka wyjątków (12 V). Dla każdego produktu napięcie jest podane w specyfikacji, pod „źródło światła”. Te lampy wymagają transformatora do konwersji prądu z 220/230 V na 12 V. Nie można podłączyć tych lamp do sieci bez transformatora, ponieważ spowoduje to zniszczenie źródła światła lub oprawki.
Etykieta energetyczna produktu wskazuje, jak energooszczędny jest dany produkt. Etykiety energetyczne mają zakres od A (kolor ciemnozielony) do G (kolor ciemnoczerwony), przy czym lampy z etykietą energetyczną A są najbardziej wydajne, a te z etykietą G są najmniej wydajne.
Etykietę energetyczną można znaleźć w specyfikacji – źródło światła.
Od czasu wprowadzenia we wrześniu 2021 r. nowych surowych wymagań dotyczących etykiet energetycznych źródła światła mają stosunkowo niską ocenę energetyczną. E, F i G to zwykle etykiety energetyczne nadawane źródłom światła, ale są one tak samo ekonomiczne, jak kiedyś A, A+ lub A++.
Zużycie energii jest podane na dole etykiety energetycznej na opakowaniu produktu. Wartość jest pokazana w kWh na 1000 godzin. Lampy LED są często najbardziej energooszczędnymi dostępnymi źródłami światła.
Moc lampy ogólnie wskazuje na moc potrzebną do działania oświetlenia LED. Nie ma to nic wspólnego z jasnością, która wyrażana jest w lumenach. Niższa moc oznacza bardziej energooszczędną lampę. Chcesz mieć pewność, że Twoja lampa jest energooszczędna? Sprawdź również etykietę energetyczną.
Dokładne znaczenie mocy różni się nieco w zależności od typu lampy:
Całkowita liczba lumenów wskazuje na jasność żarówki. Liczbę lumenów dostosowujesz w zależności od rozmiaru i funkcji pomieszczenia. Aby pomóc, oto szacunek lumenów na metr kwadratowy dla różnych pomieszczeń w Twoim domu.
Pokój | Lumeny na m2 |
Salon | 400-500 lumenów na m2 |
Kuchnia | 700-800 lumenów na m2 |
Sypialnia | 300-400 lumenów na m2 |
Łazienka | 700-800 lumenów na m2 |
Korytarz | 300 lumenów na m2 |
Liczba lumenów żarówki znajduje się w opisie produktu i specyfikacji. Zakres ten wynosi od 55 lumenów do 3300 lumenów.
Liczba godzin pracy wskazuje, jak długo oświetlenie będzie działać, zanim trzeba je będzie wymienić. Żarówki LED zwykle są najtrwalsze: od 20 000 do 50 000 godzin pracy. Należy pamiętać, że żywotność zależy od użytkowania i środowiska.
Termin Kelvin (K) odnosi się do temperatury barwowej światła emitowanego przez lampę, a czasami również do właściwości barwnych samego światła. Ma to wpływ na atmosferę i funkcjonalność oświetlonego pomieszczenia. Wartość Kelvina określa, czy światło jest ciepłe, neutralne, czy zimne.
Do 2700K:Ekstra ciepłe białe światło
2700K - 3000K: Białe światło ciepłe
3001K - 4000K: Białe światło neutralne
Powyżej 4000K: Chłodne białe światło
Dim to Warm: regulowane w Kelvinach
CRI oznacza wskaźnik oddawania barw i wskazuje jakość oddawania kolorów przez źródło światła. Im wyższy CRI, tym lepiej światło oddaje prawdziwe kolory. Skala CRI jest od 1 do 100. Wartość CRI równa 100 odpowiada światłu dziennemu. Niski CRI może skutkować słabą reprodukcją kolorów. W lampyiswiatlo.pl głównie pracujemy z CRI na poziomie 80. W oświetleniu komercyjnym, takim jak świetlówki, CRI wynoszące 90 to standard.
Inteligentne oświetlenie można kontrolować różnymi sposobami. W firmie lampyiswiatlo.pl używamy następujących protokołów:
Bluetooth
Najbardziej znany z bezprzewodowych słuchawek i głośników, ale również przydatny do bezpośredniej kontroli oświetlenia za pomocą smartfona lub tabletu w krótkim zasięgu. Łatwy w użyciu, ale mniej odpowiedni do większych systemów lub dłuższych odległości.
WiFi
Wykorzystuje sieć domową do sterowania lampami. Oferuje możliwość zarządzania oświetleniem nawet poza domem. Idealny do rozległej kontroli i integracji z innymi inteligentnymi urządzeniami, ale wymaga stabilnej i silnej sieci WiFi. Dla optymalnego doświadczenia polecamy aplikację LUUMR. Za pomocą aplikacji LUUMR można łatwo zainstalować i kontrolować wszystkie nasze inteligentne oświetlenie. Aplikacja LUUMR jest dostępna do pobrania w różnych sklepach z aplikacjami.
ZigBee
Lampy Zigbee również korzystają z bezprzewodowego protokołu do komunikacji między sobą a innymi inteligentnymi urządzeniami. Jednakże do tego potrzebny jest centralny hub. Hub pełni rolę mostu między urządzeniami Zigbee a siecią domową, pozwalając na zdalne sterowanie urządzeniami. Zigbee jest znane z efektywnej pracy na większych odległościach i efektywności energetycznej.
Inteligentne oświetlenie można kontrolować różnymi sposobami. W firmie lampyiswiatlo.pl używamy następujących protokołów:
Bluetooth
Najbardziej znany z bezprzewodowych słuchawek i głośników, ale również przydatny do bezpośredniej kontroli oświetlenia za pomocą smartfona lub tabletu w krótkim zasięgu. Łatwy w użyciu, ale mniej odpowiedni do większych systemów lub dłuższych odległości.
WiFi
Wykorzystuje sieć domową do sterowania lampami. Oferuje możliwość zarządzania oświetleniem nawet poza domem. Idealny do rozległej kontroli i integracji z innymi inteligentnymi urządzeniami, ale wymaga stabilnej i silnej sieci WiFi. Dla optymalnego doświadczenia polecamy aplikację LUUMR. Za pomocą aplikacji LUUMR można łatwo zainstalować i kontrolować wszystkie nasze inteligentne oświetlenie. Aplikacja LUUMR jest dostępna do pobrania w różnych sklepach z aplikacjami.
ZigBee
Lampy Zigbee również korzystają z bezprzewodowego protokołu do komunikacji między sobą a innymi inteligentnymi urządzeniami. Jednakże do tego potrzebny jest centralny hub. Hub pełni rolę mostu między urządzeniami Zigbee a siecią domową, pozwalając na zdalne sterowanie urządzeniami. Zigbee jest znane z efektywnej pracy na większych odległościach i efektywności energetycznej.
-
ZamkniętyChcesz dowiedzieć się więcej?
Przeczytaj więcej o przedłużonej gwarancji
Co tydzień nasze ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność zapasów i sprzedaż z poprzedniego tygodnia. Ceny mogą zatem zostać podniesione lub obniżone, ale mogą też pozostać takie same jak poprzednio. Dzień, w którym cena zostanie ponownie ustalona,
Wyświetlona oszczędność zawsze jest oparta na zalecanej cenie. Ta zalecana cena (MSRP) to zalecana cena detaliczna produktu przez producenta. Lampyiswiatlo podaje zalecaną cenę jako cenę referencyjną.