Koniecznie stwórz plan oświetlenia

Chcesz stworzyć nastrojową atmosferę w Twoim domu? Koniecznie stwórz plan oświetlenia!

 

Pozatym że oświetlenie powinno byc funkcjonalne i umieszczone w odpowiednich miejscach w danym pomieszczeniu ważnym jest również aby oświetlenie wprowadzało również nastrojową atmosferę. Odpowiednie delikatne światło może zapewnić przyjemny odpoczynek a także zaakcentować na przykład obraz na ścianie który będzie przykuwał uwagę gości.

 

Najpierw dobrze się rozejrzyj

Zacznij od uważnego przyjrzenia się wszystkim pomieszczeniom w domu. W których z nich masz piękne światło dzienne? A w których znajdują się elementy które warto podkreślić np. obraz na ścianie? W jakich miejscach potrzebujesz oświetlenia funkcjonalnego - na przykład lampa w jadalnia nad stołem a w jakich chcesz dodać nastrojowe oświetlenie?

Koniecznie stwórz plan oświetlenia!

Czym jest oświetlenie nastrojowe?

Oświetlenie nastrojowe to oświetlenie którego najważniejszym celem jest nadanie pomieszczeniu pięknego wyglądu. Przy takim oświetleniu mocne doświetlenie nie jest najważniejszym punktem. Głównym zadaniem jest stworzenie przyjemnej i przytulnej atmosfery. W wielu przypadkach możesz kupić lampę która jest zarówno atrakcyjna jak i funkcjonalna. Pomyśl na przykład o lampie wiszącej w części wypoczynkowej która jest również ściemnialna. Włączając lampę na 100 % mocy daje ona jasne światło i jest funkcjonalnym oświetleniem pomieszczenia a po jej ściemnianiu tworzy się przyjemna atmosfera odpowiednia do odpoczynku i relaksu.

Koniecznie stwórz plan oświetlenia!

Sporządź plan oświetlenia

Czy w Twoim pokoju masz już zamontowane funkcjonalne oświetlenie? Jeżeli nie, koniecznie zacznij od jego poprawnego rozplanowania juz w pierwszej kolejności! Więcej na ten temat możesz przeczytać na naszej stronie w temacie o funkcjonalnym planie oświetlenia. W następnej kolejności zaplanuj oświetlenie nastrojowe. Aby wszystko rozpocząć od właściwej strony najpierw narysuj plan pokoju w odpowiednij skali, nanieś na niego wszystkie meble i zaznacz gdzie powinny znajdować się najważniejsze punkty świetlne. Wyraźnie zaznacz różnicę pomiędzy puntkami do oświetlenia funkcjonalnego i nastrojowego. Na koniec zaznacz gniazdka i włączniki światła. W ten sposób będziesz pewien że o niczym nie zapomniałeś!

Koniecznie stwórz plan oświetlenia!

Potrzebujesz pomocy?

Plan oświetlenia stanowi podstawę do stworzenia atrakcyjnego pokoju, ale niestety ludzie często o tym zapominają. Chętnie udzielimy Ci porad dotyczących oświetlenia i pomożemy w opracowniu takiego planu, tak aby mieć pewność że Twój dom stanie się dla Ciebie najpiękniejszym miejscem na ziemi. Skontakuj się z nami!

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte