block 1

Przewód i wtyczka:
nakazy i zakazy

 

W tym artykule znajdziesz wszelkiego rodzaju informacje na temat przewodów i wtyczek. Mamy nadzieję, że zapewniamy wystarczającą ilość informacji, aby Twój dom rozbłysnął nowym blaskiem! Przede wszystkim należy rozróżnić przewód od wtyczki. Przewód służy do podłączenia lampy, maszyny lub urządzenia do sieci elektrycznej. Na rynku dostępne są zarówno przewody z uziemieniem i przewody bez uziemienia. Dzięki wtyczce podłączysz lampę do gniazdka.

Kupuj teraz

Różnica między przewodami z uziemieniem, a przewodami bez uziemienia

Ważnym elementem przy wtyczkach jest różnica między wtyczkami uziemionymi i nieuziemionymi. Wtyczka uziemiająca jest wtyczką trójprzewodową. Te trzy przewody mają różne kolory, aby je odróżnić.

Przewód żółto-zielony: uziemienie - PE. Jest to izolowany przewód ochronny. Ma on chronić przed porażeniem elektrycznym. Najczęściej występuje w lampach, które pracują w wilgotnych pomieszczeniach, aby zapobiec zwarciu. Uziemienie połączenie określonego punktu obwodu elektrycznego z ziemią, celem zapewnienia bezpiecznej i prawidłowej pracy urządzeń elektrycznych.

Przewód brązowy:: lub czarny - przewód fazowy - L, będący w czasie normalnej pracy pod napięciem fazowym służący do przesyłania energii elektrycznej w sieci elektroenergetycznej.

Przewód niebieski: przewód neutralny - N. Przewód neutralny jest uziemiony i względem ziemi nie ma na nim napięcia.

block 7

Chcesz podłączyć przewód i wtyczkę do lampy?

Masz lampę w której chciałbyś zamienić przewód i wtyczkę? Nic prostszego! Weź przewód i wtyczkę z przełącznikiem lub bez (w zależności od tego, jak chcesz, aby lampa działała) i podłącz przewód do lampy i a drugi koniec do gniazdka. Posiadamy szeroką gamę przewodów podłączeniowych w wielu kolorach i o różnej długości!

block 7