Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

banner duurzaam retourbeleid

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Lampyiswiatlo.pl ma świadomość, że każda firma (w tym my, oczywiście) ma wpływ na środowisko naturalne. Czujemy na swych barkach brzemię odpowiedzialności, by każdego dnia wnosić pozytywny wkład w ochronę ekosystemów. Wzrost liczby klientów online i tym samy rozrost firmy wymusił wprowadzenie polityki odpowiedzialnych zwrotów. Większa sprzedaż produktów przekłada się niestety na zwrot liczby zwracanych produktów. Jest to oczywiście bardzo szkodliwe dla środowiska ze względu dodatkowy transport konieczny żeby dostarczyć produkty z powrotem do naszego magazynu. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe rozwiązania.

Nieustannie staramy się zmniejszyć liczbę zwracanych produktów. Po pierwsze, opisując nasze produkty najdokładniej jak to tylko możliwe, uzupełniając informacje o przejrzyste zdjęcia oraz filmiki. Po drugie, nasze produkty pakujemy w kompaktowy sposób, tak by zajmowały jak najmniej miejsca i by można przewieźć jak najwięcej paczek jednym transportem. Ponadto, nasze produkty są bardzo dobrze zabezpieczone, co minimalizuje szansę ich uszkodzenia podczas dostawy.


Druga szansa

Jeśli mimo wszystko klienci zdecydują się na zwrot, zwracany produkt nigdy nie trafi ponownie do sprzedaży online (nie będzie sprzedawany jako nowy, nieużywany). Jednak nie niszczymy ich, ale dajemy im drugą szansę. Kiedy zwracany produkt trafi ponownie do naszego magazynu jest poddawany kontroli jakości. W razie konieczności dokonywane są drobne naprawy, tak aby produkt mógł nadawać się do późniejszej sprzedaży. Produkty uszkodzone są dobrze odseparowane i w miarę możliwości ponownie wykorzystywane. Po zatwierdzeniu produkty, które zostały zwrócone do magazynu trafiają do naszych outletów w Bredzie, Zaandam (Holandia) i Krakowie. Tam klienci mogą kupić te produkty w dużo niższych cenach. Wszyscy wygrywają - i klienci i środowisko!