Jakie są zalety oświetlenia LED?

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED cieszy się coraz większą popularnością w naszych domach. Ludzie decydują się na wymianę tradycyjnych i halogenowych żarówek na LED-y. Ale dlaczego? Jakie są zalety oświetlenia LED?


1. Z oświetleniem LED oszczędzasz energięlichtbron

Oświetlenie LED zużywa od 80% do 90% mniej energii niż klasyczne żarówki czy żarówki halogenowe. Żarówki LED są nieco droższe od pozostałych ale dzięki olbrzymim oszczędnościom energii kwota ta szybko się zwraca na rachunkach za prąd. Ponadto źródła światła LED mają dłuższą żywotność więc zyskujesz podwójnie.


2. Długa żywotność oświetlenia LED

Oświetlenie LED ma znacznie dłuższą żywotność niż pozostałe źródła światła. Lampy LED działają od 15 000 godzin do 50 000 godzin. Jeśli światło jest włączone średnio przez 8 godzin dziennie a lampa ma żywotność 30 000 godzin to będzie działać ponad 10 lat. Dla porównania zwykła żarówka to około 1 000 godzin świecenia, żarówka halogenowa 2 000 godzin a świetlówka 5 000 godzin.


3. Źródła światła LED się nie nagrzewają

Tradycyjne żarówki i halogeny bardzo szybko się nagrzewają. Należy zawsze uważać aby nie dotknąć włączonej żarówki gdyż można się bardzo łatwo poparzyć. Ponieważ żarówki te stają się bardzo gorące mogą również powodować pożary i tworzyć ciemne plamy na ścianie lub suficie. Z źródłami światła LED nie ma tego problemu gdyż nagrzewają się tylko w niewielkim stopniu.


4. Oświetlenie LED jest dostępne w dowolnym kolorze i temperaturze barwowejkelvin

W przesżłości oświetlenie LED było postrzegane jako nieatrakcyjne gdyż było dostępne tylko w barwie jasnej bieli. Tymczasem na dzień dzisiejszy oświetlenie LED dostępne jest w praktycznie każdym kolorze i dowolnej temperaturze barwowej. W przypadku halogenów i tradycyjnych żarówek dostępne są one w jednej wartości temperatury barwowej, a w przypadku LED-ów wybór jest szeroki od ciepłych barw po zimne. 


5. Oświetlenie LED nie ma czasu nagrzewania

Czas nagrzewania to główny minus żarówek energooszczędnych - świetlówek. Gdy wchodzisz do ciemnego pokoju i włączasz lampę przez pierwszą minutę nie widzisz nic ponieważ lampa musi się rozgrzać aby móc zaświecić pełną mocą. Nie dotyczy to oświetlenia LED które natychmiast osiąga 100% moc światła.


6. Oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska

Źródła światła LED są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż wszystkie inne rodzaje źródeł światła. Oświetlenie LED działa znacznie dłużej i zużywa mniej energii dzięki czemu jest ono przyjazne dla środowiska. Wymień swoje stare żarówki na LED-y!


Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte