Oferty tygodnia: Co najmniej 25% zniżki na wszystko* >

lampę wiszącą - banner

Chcesz zamontować lampę wiszącą? Z nami Ci się to uda!

W końcu znalazłeś piękna lampę wiszącą, którą chcesz zamontować nad stołem lub wyspą, ale nie wiesz jak ją podłączyć? Poniższa instrukcja Ci w tym pomoże!

 

Czego potrzebujesz?

  • próbnik napięcia

  • obcęgi

  • śrubokręt

  • śruby i kołki

  • ewentualnie wiertarka udarowa

  • wiertarka

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych.

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Krok 2. Przymocuj płytkę montażową

Przyłóż płytkę montażową do sufitu i zaznacz za pomocą ołówka miejsca, w których będziesz musiał wywiercić otwory. Niektóre lampy będą potrzebowały do zamontowania haka. Nie jest on elementem zestawu. Możesz go jednak zakupić w każdym sklepie z artykułami budowlanymi.

Krok 2. Przymocuj płytkę montażową

Krok 3. Podłącz przewody do lampy wiszącej

Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy 2 przewody elektryczne. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć śruby śrubokrętem.

Krok 3. Podłącz przewody do lampy wiszącej

Krok 4. Zamontuj lampę wisząca

Zamontuj lampę do sufitu. W tym celu przyłóż lampę do wcześniej wywierconych otworów, schowaj wystające przewody i w każdy przygotowany wcześniej otwór wkręć śrubę.

Krok 4. Zamontuj lampę wisząca

Krok 5. Wkręć żarówkę

Po podłączeniu wszystkich przewodów możesz ponownie włączyć bezpiecznik i sprawdzić, czy lampa działa prawidłowo, ale zanim to zrobisz, musisz wkręcić żarówkę. Często źródło światła nie jest dostarczane w komplecie. Odpowiednie źródła światła dostępne są na naszej stronie internetowej. Teraz tylko pozostaje cieszyć się z nowego nabytku!

Krok 5. Wkręć żarówkę

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte