oprawy do wbudowania - banner

Chcesz zamontować oprawy do wbudowania? Z nami Ci się to uda!

Montaż opraw do wbudowania może nastręczać trudności. Jednak lampyiswiatlo.pl przychodzą Ci z pomocą! Z nami będzie to niezwykle proste.

 

Czego potrzebujesz?

  • centymetr

  • ołówek

  • wiertarka

  • próbnik napięcia

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki i przeczytaj uważnie instrukcję

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych. Większość dostępnych opraw wyposażona jest w szczegółową instrukcję oraz posiada określony wymiar otworu montażowego. Odległość między oprawą a ścianą powinien wynosić 1 m. Odległość między oprawami zależy od indywidualnych preferencji. Zaznacz ołówkiem miejsca, gdzie chcesz zamontować oprawy.

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki i przeczytaj uważnie instrukcję

Krok 2. Wywierć zaznaczone otwory dla każdej oprawy w suficie

Przed rozpoczęciem wiercenia upewnij się, że wiercony otwór ma właściwy rozmiar. Już teraz powinieneś wiedzieć, jaką otwór montażowy ma średnicę i głębokość. Dbając o swoje zdrowie załóż gogle ochronne podczas wiercenia.

Krok 2. Wywierć zaznaczone otwory dla każdej oprawy w suficie

Krok 3. Załóż oprawę do wbudowania

Po zakończeniu wywiercania otworów sprawdź próbnikiem czy w przewodach płynie prąd. Po potwierdzeniu, wyłącz bezpieczniki raz jeszcze. Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy dwa przewody elektryczne. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć śruby śrubokrętem. Schowaj przewody, zablokuj sprężyny i włóż oprawę do wywierconego otworu. Zastosuj to do wszystkich pozostałych opraw.

Krok 3. Załóż oprawę do wbudowania

Uwaga:

Planując montaż opraw do wbudowania do płyty gipsowo-kartonowej należy zaplanować dodatkową przestrzeń powyżej źródła światła. Większość żarówek halogenowych silnie się nagrzewa co może spowodować pożar, dlatego niezbędne jest dodatkowe miejsce do odprowadzenia nadmiaru ciepła.

Krok 4. Wkręć żarówkę

Wkręć do opraw żarówkę o odpowiednim gwincie. W zależności od wybranej oprawy żarówka może być schowana głębiej lub wystawać.

Steg 4: Sätt i glödlampor

Krok 5. Brak zasilania do każdej oprawy?

Chcesz podłączyć kilka opraw do wbudownia ale masz tylko jeden punkt zasilający? Nic prostszego! Z pierwszej kostki wypuść dwa nowe przwody czarny i niebieski i podłącz je do kolejnej kostki w miejscu gdzie chcesz zainstalować oprawę. Tę czynność możesz powtarzać tak często jak tylko chcesz. Każda nowo wyprowadzona kostka to nowy punkt świetlny. Jeżeli oprawa ma również uziemienie musisz poprowadzić także przewód uziemiający do kostki. Przewód uziemiający umieszcza się w środkowym otworze kostki.

Krok 5. Brak zasilania do każdej oprawy?

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte