Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

spoty - banner

Chcesz zamontować spoty? Z nami Ci się to uda!

Kupiłeś spoty, ale nie wiesz jak je zawiesić? Przeczytaj naszą instrukcję, a sam się przekonasz jakie to proste!

 

Czego potrzebujesz?

  • próbnik napięcia

  • obcęgi

  • śrubokręt

  • śruby i kołki

  • wkrętarka

  • ewentualnie wiertarka udarowa

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych. Jeśli w próbniku lampka się nie zaświeci, oznacza to, że napięcie zostało poprawnie odłączone.

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Krok. 2 Zamontuj płytkę montażową

Odkręć płytkę montażową od uchwytu i zamontuj ją na ścianie bądź suficie. Zaznacz ołówkiem otwory. W zaznaczonych na ścianie miejscach wywierć otwory. Następnie w otworach należy umieścić kołki rozporowe, po czym do odpowiednich miejsc przystawić płytkę montażową i przykręcić ją do ściany/sufitu za pomocą śrubokręta.

Krok. 2 Zamontuj płytkę montażową

Krok 3. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy dwa przewody elektryczne. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć je śrubokrętem.

Krok 3. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Krok 4. Zamontuj lampę

Zamontuj lampę do sufitu. W tym celu przyłóż lampę do wcześniej wywierconych otworów, schowaj wystające przewody i w każdy przygotowany wcześniej otwór wkręć śrubę.

Steg 4: Sätt fast vägglampan

Krok 5. Wkręć żarówkę

Po podłączeniu wszystkich przewodów możesz ponownie włączyć bezpiecznik i sprawdzić, czy lampa działa prawidłowo, ale zanim to zrobisz, musisz wkręcić żarówkę. Często źródło światła nie jest dostarczane w komplecie. Odpowiednie źródła światła dostępne są na naszej stronie internetowej. Teraz tylko pozostaje cieszyć się z nowego nabytku!

Krok 5. Wkręć żarówkę

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte