Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

oświetlenie solarne - banner

Oświetlenie ogrodowe: oświetlenie solarne

Lampy solarne to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym bliska jest ochrona środowiska i inteligentne rozwiązania. Zewnętrzne lampy solarne nie potrzebują energii elektrycznej, tym samy również okablowanie jest zbędne. Wbudowany panel solarny pozwala zmagazynować energię słoneczną, która po zmroku przetwarzana jest na energię elektryczną, co sprawia, że lampa świeci. Czas świecenia lamp solarnych to w większości przypadków 6 godzin. Wystarczająco długo, by po zmroku rozkoszować się pięknie oświetlonym ogrodem.

 

Jakie oświetlenie solarne wybrać do ogrodu?

Zaletą oświetlenia solarnego jest brak okablowania. Kupioną lampę albo wbijasz do gruntu albo montujesz na elewacji. Później czekasz tylko, aż słońce zrobi resztę. Prościej się już nie da!

Jakie oświetlenie solarne wybrać do ogrodu?

Co powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia solarnego?

Najważniejszą kwestią przy instalacji oświetlenia solarnego jest umieszczenie lamp we właściwym miejscu. Ogniwa słoneczne lamp ogrodowych muszą być w stanie wchłonąć wystarczającą ilość światła w ciągu dnia, aby naładować baterię.

Co powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia solarnego?

Natężenie oświetlenia solarnego

Lampy solarne mają wiele zalet. Są bardzo tanie w eksploatacji, zużywają jedynie energię słoneczną, tym samym poniekąd przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Jednak nigdy nie będą w stanie zastąpić lamp ogrodowych zasilanych na prąd. Niestety moc lamp solarnych jest bardzo ograniczona. Pozwalają jedynie stworzyć nastrój, ale nie będą w stanie oświetlić wysokich roślin, elewacji czy ganku. Warto również wziąć pod uwagę kwestię ładowania się paneli słonecznych. Aby lampa mogła świecić, panel słoneczny musi przyjąć odpowiednią wartość promieni słonecznych. W pochmurne dni albo w miejscach zacienionych ta sztuka się po prostu nie uda i lampa wieczorem się nie zapali. Bardzo często oświetlenie solarne stosuje się jako uzupełnienie tradycyjnego oświetlenia ogrodowego.

Natężenie oświetlenia solarnego

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte