Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

system szynowy - banner

Chcesz zamontować system szynowy? Z nami Ci się to uda!

Za sprawą systemu szynowego jesteś w stanie zamontować kilka punktów świetlnych w rzędzie. Poniższa instrukcja pokaże Ci jak to zrobić!

 

Czego potrzebujesz?

  • centymetr

  • śruby i kołki

  • ołówek

  • śrubokręt

  • wiertarka

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wybierz miejsce do zamontowania systemu szynowego i wyłącz bezpieczniki

Wybierając miejsce do zamontowania systemu szynowego upewnij się, że masz pociągniętą elektrykę po jednej stronie szyny do której możesz podłączyć zasilacz. Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych.

Krok 1. Wybierz miejsce do zamontowania systemu szynowego i wyłącz bezpieczniki

Krok 2. Przymocuj system szynowy do sufitu

Możesz zamontować jedną lub więcej szyn, które połączysz ze sobą za pomocą odpowiednich łączników. Przyłóż szynę do sufitu i zaznacz za pomocą ołówka miejsca, w których będziesz musiał wywiercić otwory.

Krok 2. Przymocuj system szynowy do sufitu

Krok 3. Podłącz przewody do kostki

Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy 2 przewody elektryczne. Przed podłączeniem przewodów do kostki należy usunąć z nich kawałek izolacji znajdującej się wkoło przewodów na długości około 5 mm. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć śruby śrubokrętem.

Krok 3. Podłącz przewody do kostki

Krok 4. Zamontuj reflektory na szynie

Po zamontowaniu szyny na suficie, ostatnim krokiem jest nasadzenie na nią reflektorów. Reflektory do szyn zazwyczaj są montowane na szynie za pomocą odpowiednich zawiasów na klik. Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych narzędzi. Po zamontowaniu reflektorów możesz włączyć bezpieczniki i zobaczyć swoje dzieło w blasku emitowanego światła!

Krok 4. Zamontuj reflektory na szynie

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte