Oferty tygodnia: Co najmniej 25% zniżki na wszystko* >

 wentylator sufitowy - banner

Kupiłeś wentylator i nie wiesz jak go podłaczyć? Z nami będzie to proste!

Wentylator sufitowy z oświetleniem to urządzenie bardzo funkcjonalne. Z jednej strony pełni funkcję lampy, oświetlając wybraną powierzchnię. Z drugiej, wspomaga cyrkulację powietrza zarówno latem jak zimą. W zależności od wybranego trybu, wentylator może zasysać ciężkie, zimne powietrze w okresie zimowym lub odwrotnie, zasysać ogrzane powietrze latem.

 

Czego potrzebujesz?

  • próbnik napięcia

  • wiertarka

  • wiertarka udarowa

  • śrubokręt

  • śruby i kołki

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych. Jeśli w próbniku lampka się nie zaświeci, oznacza to, że napięcie zostało poprawnie odłączone.

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Krok 2. Zamontuj ostrza/ łopatki do wentylatora

Przykręć łopatki do wentylatora za pomocą śrubokręta.

Krok 2. Zamontuj ostrza/ łopatki do wentylatora

Krok 3. Przymocuj pokrywę wentylatora i zamocuj rurkę łączącą

Podłącz przewody elektryczne wentylatora do pokrywy wentylatora i przykręć pokrywę do wentylatora. Następnie przeciągnij przewody elektryczne przez rurkę łączącą wentylator z nasadką sufitową i przykręć ją mocno. Rura ta zapewnia, że wentylator nie zwisa zbyt blisko sufitu. Nasuń nasadkę sufitową na rurkę łączącą i przymocuj kulkę do górnej części rury. Balans wyważający zapewnia, że podczas wirowania wentylator ma trochę luzu. Tym samym wentylator pozostaje w równowadze i nie chwieje się.

Krok 3. Przymocuj pokrywę wentylatora i zamocuj rurkę łączącą

Krok 4. Przymocuj wspornik sufitowy

Następnie umieść wspornik sufitowy wokół kulki balansującej i umieść sterownik we wsporniku. Podłącz kable zasilające wentylatora do modułu sterowania. Sterownik daje możliwość włączania i wyłączania wentylatora i lampy za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Krok 4. Przymocuj wspornik sufitowy

Krok 5. Przymocuj klosz

Odwróć wentylator i dokręć klosz.

Krok 5. Przymocuj klosz

Krok 6. Zamontuj wentylator do sufitu

Podłączyć przewody elektryczne sufitu do listwy zaciskowej wentylatora. Przymocuj wentylator do sufitu za pomocą śrub. Nie montuj wentylatora do płyty gipsowo-kartonowej, ponieważ może ona nie utrzymywać ciężaru wentylatora i ten może spaść. Upewnij się, że wiercisz śruby w belce lub w betonie sufitu. Gotowe, zamontowałeś swój wentylator sufitowy!

Krok 6. Zamontuj wentylator do sufitu

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte