atmosferę w Twoim ogrodzie

Chcesz stworzyć nastrojową atmosferę w Twoim ogrodzie? Koniecznie zaplanuj rozmieszczenie oświetlenia!

 

Oświetlenie w ogrodzie musi być na pewno funkcjonalne ale również ważnym jest aby oświetlenie tworzyło odpowiednią atmosferę. Jeśli chcesz cieszyć sie pięknem swoich roślin nawet gdy jest ciemno koniecznie zainwestuj w odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dzięki temu zaakcentujesz najpiękniejsze miejsca w Twoim ogrodzie ale również zapewnisz mu przytulną i miłą atmosferę.

 

Najpierw dobrze się rozejrzyj

Uważnie rozejrzyj się po swoim ogrodzie. Czy są w nim specjalne miejsca które chciałbyś dodatkowo podkreślić? Może masz piękny krzew lub rzeźbę w ogrodzie? A może masz staw lub oczko wodne? Ciekawą roślinę lub drzewo które warto wyeksponować?

atmosferę w Twoim ogrodzie

Nastrojowa atmosfera w Twoim ogrodzie

Funkcjonalne oświetlenie zapewnia wystarczającą ilość światła w miejscach w których jest ono potrzebne. Na przykład oświetlenie koło drzwi wejściowych które włącza się dokładnie wtedy kiedy przechodzisz obok lub dodatkowe oświetlenie tarasu dzięki któremu możesz spędzać letnie wieczory na zewnątrz. Oświetlenie nastrojowe w odróżnieniu do funkcjonalnego nie zapewnia wystaczającej ilości światła ale ma za zadanie tworzyć przyjemną i miłą atmosferę w Twoim ogrodzie.

atmosferę w Twoim ogrodzie

Sporządź plan oświetlenia

Jeśli myślisz o oświetleniu ogrodu dobrze jest wcześniej przygotować plan oświetlenia. Czy w Twoim ogrodzie jest już funkcjonalne oświetlenie? Jeśli nie, koniecznie zacznij od jego rozmieszczenia. Więcej na ten temat możesz przeczytać na naszej stronie o funkcjonalnym planie oświetlenia ogrodu. Jeśli natomiast funkcjonalne oświetlenie masz już zamontowane warto pomyśleć o oświetleniu nastrojowym. W tym celu najlepiej opracować plan oświetlenia. Na takim planie przenieś swój ogród na papier w odpowiedniej skali i wskaż na nim miejsca w których chcesz stworzyć nastrojową atmosferę. Ważne jest abyś zaznaczył na planie wszystkie przewody elektryczne. To znacznie ułatwi instalacje lamp. Zastanów się również na jakiego typu oświetlenie się decydujesz - czy będzie to dekoracyjna podświetlana doniczka, lampa stojąca, kinkiet czy lampa wisząca. Po umieszczeniu wszystkich tych informacji na rysunku masz jasny pogląd na to czego potrzebujesz.

atmosferę w Twoim ogrodzie

Potrzebujesz pomocy?

Plan oświetlenia stanowi podstawę do stworzenia atrakcyjnego ogrodu, ale niestety ludzie często o tym zapominają. Chętnie udzielimy Ci porad dotyczących oświetlenia i pomożemy w opracowniu takiego planu, tak aby mieć pewność że Twój ogród stanie się dla Ciebie najpiękniejszym miejscem na ziemi. Skontakuj się z nami!

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte