funkcjonalny plan oświetlenia

Potrzebujesz stworzyć funkcjonalny plan oświetlenia? Chętnie pomożemy!

 

Oprócz walorów estetycznych oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Inną lampę wybierzemy do czytania, inną umieścimy w kuchni, inną w garderobie a jeszcze inną do pracy w biurze. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Dlatego przed zakupem lampy warto zastanowić się nad jej użytecznością. Aby upewnić się, że oświetlenie w pomieszczeniu jest funkcjonalne, warto stworzyć plan oświetlenia przed podjęciem jakichkolwiek działań. Nawet jeśli zmiany nie będą wiązały się z generalnym remontem, a jedynie z przemeblowaniem, warto przygotować sobie taki plan. Czy chcesz, aby Twój dom, biuro lub inne pomieszczenie było doskonale oświetlone? Napisz do nas, udzielimy Ci wszystkich niezbędnych wskazówek!

 

Stwórz funkcjonalny plan oświetlenia

Możesz samodzielnie wykonać funkcjonalny plan oświetlenia. Wystarczy, że krok po kroku będziesz stosować się do poniższych wskazówek.

 

Krok 1. Sporządź plan

Narysuj plan pomieszczenia. Zaznacz stałe elementy takie jak okna i drzwi. Następnie nanieś na plan duże meble, które znajdują się w pokoju.

funkcjonalny plan oświetlenia

Krok 2. Wskaż jakie czynności będziesz wykonywać w poszczególnych częściach pomieszczenia

Wskaż, jakie czynności są wykonywane w poszczególnych częściach pokoju, tak aby móc wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. Na przykład, dwie czynności odbywające się na kanapie, takie jak czytanie i oglądanie telewizji, wymagają dwóch różnych rodzajów oświetlenia. Jeśli korzystasz ze stołu nie tylko do jedzenia, ale także do pracy to ten fakt również będzie decydował o wyborze odpowiedniego typu oświetlenia.

funkcjonalny plan oświetlenia

Krok 3. Wskaż, gdzie mają się znajdować punkty świetlne

Wskaż dokładnie, gdzie powinno być umieszczone punkty świetlne i typ oświetlenia. Zacznij od głównego oświetlenia pokoju. Rozróżnij oświetlenie funkcjonalne i nastrojowe.

funkcjonalny plan oświetlenia

Krok 4. Wskaż na planie pomieszczenia, gdzie znajdują się gniazda i przełączniki

Zaznacz na planie, gdzie obecnie w pokoju znajdują się gniazdka i przełącznik. W ten sposób sprawdzisz czy posiadasz ich wystarczającą ilość czy też będziesz musiał dorobić kolejne.

funkcjonalny plan oświetlenia

Krok 5. Wybierz rodzaj oświetlenia dla każdego punktu świetlnego

Każdy punkt świetlny zaznaczony na mapie powinien być konkretną lampą. Tym samy będziesz wiedział czy poszczególne elementy są spójne, odpowiedniej wielkości i znajdują się w dobrych miejscach.

funkcjonalny plan oświetlenia

Potrzebujesz pomocy w stworzeniu planu oświetlenia?

Jeśli tworzenie funkcjonalnego planu oświetlenia pozostaje dla Ciebie czarną magią i mimo podjętych prób wciąż nie wiesz ile światła potrzebujesz, skontaktuj się z nami. Będziesz mógł się upewnić się, że przełączniki znajdują się we właściwych miejscach i masz wystarczająco dużo punktów, aby podłączyć światła. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy udzielą Ci cennych wskazówek i pomogą wyjść z najcięższej opresji!

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte