Fase aan- en afsnijding

Czym różni się ściemniacz RC od ściemniacza RL?

Zasadniczo istnieją dwa sposoby przyciemniania oświetlenia. Każdy dedykowany jest innemu źródłu światła. Jaka jest różnica między tymi ściemniaczami wyjaśnimy poniżej.

Ściemnianie polega na regulacji płynącego prądu. Dzięki ściemniaczom można regulować natężenie źródła światła.Ściemniacza RL:

W ściemniaczach RL ściemnianie polega na opóźnieniu załączenia na zboczu narastającym prądu. Ściemniacze tego typu są kompatybilne z żarówkami żarowymi, halogenowymi i z niektórymi ściemnialnymi LED-ami. Każde źródło światło LED posiada wbudowany zasilacz, który pozwala na zmniejszenie natężenia światła w związku z tym tryb RL pozwala na uzyskanie minimalnej jasności. W porównaniu do ściemniaczy RL ściemniacze RC oferują dużo mniejszy zakres ściemniania.Ściemniacze RC:

Ściemniacze RC prowadzą do ściemniania poprzez wyłączenie na zboczu opadającym i mogą przyciemnić światło maksymalnie o 40%. Ściemniacze RC współpracuje z żarówkami żarnikowymi, halogenami na 230V i 12V, ściemnalnymi świetlówkami oraz ściemnialnymi żarówkami LED.Ściemnianie pozwala oszczędzić energię oraz zmieniać nastrój w naszym domu w zależności od humoru czy indywidualny preferencji. 100% ściemnienie sprawi, że lampa całkowicie się wyłączy. W naszym asortymencie znajdziesz lampy z wbudowanymi ściemniaczami lub takie do których można podłączyć zewnętrzny ściemniacz.

 

Uwaga: istnieją również ściemniacze LED, które mają takie same właściwości jak ściemniacz RC i ściemniacz RL. Na ściemniaczu widnieją wtedy dwa symbole: RL i RC. Najbardziej popularne do ściemniania oświetlenia LED są ściemniacze RC.

 

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte