Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

Czym jest etykieta energetyczna?

Czym jest etykieta energetyczna?

Każda lampa posiada etykietę energetyczną. Ale co ona właściwie oznacza?

Różnego rodzaju żarówki, lampy, halogeny, świetlówki, lampy fluorescencyjne i lampy LED muszą być zaopatrzone w etykietę energetyczną. Etykieta energetyczna zawiera informacje o klasie energetycznej, umożliwiająca porównanie jak energooszczędna jest dana lampa w stosunku do innych.


etykieta energetyczna

Jak wygląda etykieta energetyczna?

W górnej części etykiety znajduje się nazwa dostawcy oraz identyfikator dostawcy danego modelu żarówki. Pod nimi znajduje się klasyfikacja energetyczna. Żarówka należąca do klasy A lub B oszczędza energię. Na dole etykiety znajduje się informacja o zużyciu energii wyrażona w kWh na 1000 godzin. Lampy LED są często najbardziej energooszczędnymi żarówkami, jakie są dostępne. Jeśli zeskanujesz kod QR widoczny na etykiecie energetycznej, otworzy się opracowana przez Komisję Europejską internetowa baza danych, w której znajdziesz szczegółowe informacje o produkcie. Można tu również sprawdzić, czy informacje podane na etykiecie są prawidłowe.


Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte