Ściemnialne oświetlenie LED

Ściemnialne oświetlenie LED, co muszę wiedzieć?

Często zadawanym pytaniem dotyczącym oświetlenia LED jest pytanie czy oświetlenie LED można ściemniać. Odpowiedź jest bardzo prosta - otóż jak najbardziej oświetlenie LED można ściemniać! Ale jest kilka aspektów jakie należy wziąć pod uwagę.


Zawsze sprawdź czy lampa jest ściemnialna

Nie wszystkie lampy LED są ściemnialne, dlatego bardzo ważne jest aby przy jej zakupie upewnić się że dana lampa ma taką opcję. Wszystkie nasze lampy LED mają wyszczególnioną informację w specyfikacji czy istnieje możliwość ich ściemniania.

 

Ściemnialne oświetlenie LED


Użyj ściemniacza do LED-ów

Zazwyczaj ludzie zakładają że mogą używać zwykłego ściamniacza do oświetlenia LED, ale w większości przypadków nie jest to możliwe. Dostępne ściemniacze mają zazwyczaj minimalną moc 50 watów. Ponieważ lampy LED mają niższą moc niż na przykład lampy halogenowe, po podłączeniu lampy LED do takiego ściamniacza nie zostanie osiągnięta minimalna moc działania. Powoduje to migotanie lub przegrzanie światła.

W lampie z halogenami lub tradycyjnymi żarówkami przy jej ściemnieniu do 50% lampa prawie nie świeci. Gdy to samo zrobisz z żarówką LED uzyskasz dokładnie 50% jasności. Dlatego też zwykły ściemniacz nie będzie działał prawidłowo pod żarówką LED. Dla żarówek LED musisz użyć specjalnego ściemniacza dedykowanego do tego typu oświetlenia.


Jaki ściemniacz LED muszę wybrać?

Na naszej stronie mamy dostępne różnego rodzaju ściemniacze dedykowane do żarówek i lamp LED. Najlepiej nie wybierać najtańszego modelu, gdyż tego typu sprzęt za najniższą cenę ma najmniejszą wytrzymałość. Ściemniacze Tronic działają tak samo w przypadku żarówek tradycyjnych, halogenowych i ściemnialnych LED-ów. Ważne jest aby zwrócić uwagę na jakim zakresie mocy działa dany ściemniacz. Jeśli masz lampę o mocy 100 W musisz mieć ściemniacz działający w tym zakresie mocy.

 

Ściemnialne oświetlenie LED

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte