Dodatkowy rabat 10% na wszystko* >

panelu sufitowego - banner

Chcesz zamontować oświetlenie do panelu sufitowego, ale nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od przeczytania poniższych wskazówek!

Panel sufitowy dostosowany jest do indywidualnych wymagań i potrzeb. Umożliwia zamaskowanie niedoskonałości wykończenia sufitu, a także służy do zamontowania na nim oświetlenia sufitowego. Odpowiednio umieszczone na nim lampy dają spektakularne efekty.

 

Czego potrzebujesz?

  • wiertarka udarowa

  • wiertarka

  • śruby, nakrętki, kołki

  • lampy, które chcesz powiesić

  • próbnik napięcia

 

Czego potrzebujesz?

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Przed przystąpieniem do montażu należy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód i dla bezpieczeństwa sprawdzić raz jeszcze próbnikiem, czy prąd nie przepływa przy przewodach fazowych.

Krok 1. Wyłącz bezpieczniki

Krok. 2 Zdejmij przysufitki z lamp

Jeśli zamierzasz powiesić lampy na panelu sufitowym, przysufitki lamp stają się zbędne. Lampy montujesz bezpośrednio za pomocą kabla na panelu sufitowym Pierwszym krokiem będzie ściągnięcie przysufitek z lamp, które chcesz zawiesić. Dla ułatwienia poluzuj listwy zaciskowe.

Krok. 2 Zdejmij przysufitki z lamp

Krok 3. Wywierć otwory w płycie sufitowej

Wywierć otwory w rozmiarze kabla w miejscu w którym chcesz przymocować lampy na panelu sufitowym. Przeprowadź przez panel przewód lampy i zamocuj lampę nakrętką po wewnętrznej stronie panelu sufitowego. Czynność powtórz dla każdej z lamp.

Krok 3. Wywierć otwory w płycie sufitowej

Krok 4. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Kolejnym etapem jest podłączenie przewodów za pomocą kostki. Kostka elektryczna to niewielki plastikowy element, za pomocą którego łączymy dwa przewody elektryczne. Kostka ma 2 lub 3 otwory na przewody. Na pewno będzie tam miejsce na przewód fazowy = L (czarny lub brązowy), przewód zerowy = N (niebieski). Czasami jest również otwór na przewód ochronny = PE (zielony/żółty). Po włożeniu przewodów do kostki dokręć je śrubokrętem. Jeżeli nie ma możliwości podłączenia kilku lamp sufitowych pod jedna kostkę należy z pierwszej kostki wypuść dwa nowe przwody czarny i niebieski i podłącz je do kolejnej kostki w miejscu gdzie chcesz zainstalować kolejna lampę. Tę czynność możesz powtarzać tak często jak tylko chcesz. Każda nowo wyprowadzona kostka to nowy punkt świetlny. Jeżeli lampa ma również uziemienie musisz poprowadzić także przewód uziemiający do kostki. Przewód uziemiający umieszcza się w środkowym otworze kostki.

Krok 4. Podłącz przewody do kostki elektrycznej

Krok 5. Przymocuj płytę sufitową do sufitu

Wywierć otwór po obu stronach panelu sufitowego. Wywierć otwory w suficie w tej samej odległości i włóż zaślepki. Przykręcić do sufitu za pomocą śrub. Gotowe, twoje lampy wiszą na panelu sufitowym!

Krok 5. Przymocuj płytę sufitową do sufitu

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte