Lampyiswiatlo - Montujesz oprawy dogruntowe - banner

Oświetlenie ogrodowe: oświetlenie dogruntowe

Lampy dogruntowe zapewniają subtelne, nastrojowe oświetlenie w ogrodzie. Najczęściej spotykamy oprawy do wbudowania oraz lampy z klinem ziemnym. Większość opraw jest jednocześnie oprawami najazdowymi co oznacza, że świetnie sprawdzają się jako podświetlenie miejsc parkingowych, dróg dojazdowych, chodników. Reflektory ziemne idealnie natomiast nadają się do zaakcentowania i podkreślenia drzew, bujnych roślin, ścian lub innych obiektów.

 

Wskazówka 1: Podłącz kabel uziemiający do oprawy

Montowanie opraw dogruntowych nie jest zadaniem łatwym. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zleć to elektrykowi z uprawnieniami. Jeśli jednak zdecydowałeś się na samodzielny montaż musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, zaopatrz się w szary kabel ziemny, który posiada dławik, dzięki czemu masz pewność, że oprawa będzie podłączona hermetycznie.

Wskazówka 1: Podłącz kabel uziemiający do oprawy

Wskazówka 2: Podłącz kable za pomocą tulei kablowej

Kabel ziemny oraz oprawa są połączone ze sobą za pomocą tulei kablowej, dzięki której mamy pewność, że połączenie jest wodoszczelne. Dzięki izolowanej tulejce kablowej możemy połączyć ze sobą dwa lub więcej kabli. Kolejnym krokiem jest wypełnienie tulei żywicą poliuretanową. Żywica posiada właściwości termokurczliwe, gwarantując pełną hermetyczność.

Wskazówka 2: Podłącz kable za pomocą tulei kablowej

Wskazówka 3: Odpowiednia powierzchnia

Oprawy do wbudowania muszą być osadzone na płaskiej powierzchni, co najmniej na głębokości 30 cm. Otwór w ziemi wypełnił żwirem, tak aby z biegiem czasu oprawy się w niej nie zapadały.

Wskazówka 3: Odpowiednia powierzchnia

Wskazówka 4: Odpowiedni stopień ochrony IP

Oprawy znajdujące się w ogrodzie muszą charakteryzować wodoodpornością, dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego stopnia ochrony IP. Zalecamy, aby oprawy do wbudowania posiadały co najmniej IP68. Jeśli spodobają Ci się oprawy z IP65 lub IP67 śmiało możesz je zamontować.

Wskazówka 4: Odpowiedni stopień ochrony IP

Jeśli masz pytania, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Skontaktuj się z nami:

Godziny otwarcia:
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
  • Poniedziałek 26 lutego otwarte od 11:00 - 18:00.
  • sobota i niedziela: zamknięte