Recykling żarówki i opraw

Instrukcja

Kiedy kupujesz nową żarówkę w lampandlight, bardzo łatwo jest poddać recyklingowi stare żarówki. To też jest darmowe! Ale jak można je poddać recyklingowi?

Dlaczego potrzebujemy recyklingu

Sprzęt elektryczny, w tym żarówki, to najczęściej występujący rodzaj odpadów. Istnieje wiele urządzeń elektrycznych, które można naprawić lub poddać recyklingowi w celu oszczędzania zasobów naturalnych (takich jak ziemia i woda), o których nie wiemy. Jeśli nie poddamy recyklingowi odpadów elektrycznych, przedmioty te trafią na wysypisko śmieci. Może to prowadzić do przedostania się toksycznych substancji do gruntu. Jest to szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Pomóż środowisku stosując recykling

Gdy kupisz nową żarówkę w lampyiswiatlo.pl, pomożemy Ci zrecyklingować starą żarówkę. Aby przypomnieć użytkownikom, że sprzęt elektroniczny nie powinien być wyrzucany do odpadów komunalnych, z tyłu urządzenia umieszczono symbol, który wygląda jak przekreślony kosz. Oznacza to, że przedmiot ten należy poddać recyklingowi. Wszystkie urządzenia, które wymagają recyklingu, można oddać do wyznaczonych punktów zbiórki. Jako sprzedawcy jesteśmy również odpowiedzialni za środowisko. Dlatego jesteśmy współpracujemy z centrum dystrybucji zgodnie z dyrektywą WEEE. Wspólnie odpowiadamy za właściwy recykling wszystkich materiałów!

Co to jest WEEE? 

WEEE oznacza „zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny”. Przedmiot jest klasyfikowany jako WEEE, jeśli potrzebuje energii elektrycznej do wykonania tego, do czego jest przeznaczony. Ta energia elektryczna może również pochodzić z baterii. Istnieją różne rodzaje domowego i komercyjnego sprzętu, w tym większe urządzenia, takie jak lodówki z zamrażarkami i pralki, a także mniejszy sprzęt, taki jak żarówki. Dyrektywa WEEE została wprowadzona w 2006 r. i ma na celu zobligowanie producentów i sprzedawców detalicznych do zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.